Menu Sluiten
Tony Allen & Hugh Masekela

Tony Allen & Hugh Masekela

Rejoice
World Circuit
Jazz
Door hun contact met Fela Kuti ontmoetten de Nigeriaanse afrobeatdrummer Tony Allen en de Zuid-Afrikaanse trompettist-zanger Hugh Masekela (1939-2018) elkaar al in de jaren zeventig van de vorige eeuw. In 2010 namen ze in Londen dit door Nick Gold geproduceerde album op. De onvoltooide opnamesessies bleven in de archieven liggen en werden in 2019 door Allen en Gold na Masekela’s overlijden voltooid. Op Rejoice gaat Allens afrobeat een mooie fusie aan met Zuid-Afrikaanse jazz. De acht tracks zijn deels instrumentaal. Maar in de openingstrack Robbers, Thugs and Muggers klinkt meteen Masekela’s stem. Lagos Never Gonna Be The Same klinkt nog het sterkst als afrobeat. In Obama Shuffle Strut Blues schittert Masekela het meest. Bijdragen zijn er ook van de bassisten Tom Herbert, Mutale Chashi, toetsenist Joe Armon-Jones en saxofonist Steve Williamson. Het tempo van alle nummers is vergeleken met Fela Kuti’s afrobeat laag en kan het best omschreven worden als Zuid-Afrikaans/Nigeriaanse jazzswing.
Rik van Boeckel

Deel bericht

Laatste recensies

Butcher Brown

Letters From The Atlantic Concord Jazz/V2 Butcher Brown omschrijft zichzelf als ‘hip-hop Mahavishnu’, een moderne 21ste-eeuwse erfgenaam van jazzrockformaties uit de jaren 70 als Mahavishnu

Lees verder »

Joep van Rhijn

Between Fact & Fiction Eigen beheer Trompettist en bugelspeler Joep van Rhijn heeft een nieuws album: Between Fact & Fiction. Dit project is een samenwerking met de

Lees verder »

Buddy Guy

This Is Buddy Guy! Craft Recordings/Concord In 1968 tekende Buddy Guy bij Vanguard en bracht er zijn tweede studioalbum A Man And The Blues uit.

Lees verder »