Menu Sluiten
John-Mayall-Nobody-Told-Me

John Mayall – Nobody Told Me

Hij stond al aan de wieg van de Britse blues-boom in de vroege jaren zestig, lanceerde de carriere van Eric Clapton en Jeff Beck, en toen ik m eens vroeg heoveel platen hij nou gemaakt had, bleek hij zelf de tel ook kwijt. Nobody Told Me is dan ook de zoveelste plaat van bluesman extra ordinaire John Mayall (1933!), en wat voor één. De 85-jarige knalt uit de startblokken met What Have I Done Wrong, waarvoor niemand minder dan Joe Bonamassa de gitaar hanteert. Voor The Moon Is Full wordt zijn plaats ingenomen door Larry McCray, hij geeft het nummer een drive waar je koud van wordt. En op That’s What Love Will Make You Do speelt zelfs niemand minder dan Todd Rundgren mee, terwijl de man zelf een uiterst funky Hammond voor zijn rekening neemt. Steve Van Zandt komt ook nog langs, en dat is nog niet eens de hele gastenlijst. We kunnen kort zijn, Nobody Told Me So is een recht-uit-het-hart bluesplaat waar menig jong bluesmuzikant een voorbeeld aan mag nemen. In april van dit jaar kunnen we de man weer in levende lijve bewonderen. Diepe buiging, hoed af!
Dietmar Terpstra

Deel bericht

Laatste recensies

Butcher Brown

Letters From The Atlantic Concord Jazz/V2 Butcher Brown omschrijft zichzelf als ‘hip-hop Mahavishnu’, een moderne 21ste-eeuwse erfgenaam van jazzrockformaties uit de jaren 70 als Mahavishnu

Lees verder »

Joep van Rhijn

Between Fact & Fiction Eigen beheer Trompettist en bugelspeler Joep van Rhijn heeft een nieuws album: Between Fact & Fiction. Dit project is een samenwerking met de

Lees verder »

Buddy Guy

This Is Buddy Guy! Craft Recordings/Concord In 1968 tekende Buddy Guy bij Vanguard en bracht er zijn tweede studioalbum A Man And The Blues uit.

Lees verder »