Menu Sluiten
Gard Nilssen Acoustic Unity

Gard Nilssen Acoustic Unity

To Whom Who Buys A Record
Odin/PIAS
Impro
Een akoestisch trio dat toch vaak klinkt als een veel grotere unit. De Noorse drummer Gard Nilssen vormt met saxofonist/basklarinettist André Roligheten en bassist Petter Eldh dit trio, maar heeft daarnaast ook nog de bands SpaceMonkey, Bushman’s Revenge, Amgala Temple en Supersonic Orchestra tot zijn beschikking. Met dit akoestische trio speelde hij afgelopen zomer met trompettist Ambrose Akinmusire als gast. Dit is het derde album van de groep, die in Roligheten een blazer heeft die aan de vroegere groepen van Albert Ayler (Spiritual Unity) doet herinneren. Vrij, niet vies van dissonanten, veel decibellen maar ook zangerig en evocatief. Roligheten speelt tevens basklarinet, en dat geeft soms een extra dimensie aan het geluid. Het album telt twaalf eigen stukken, en de titel is een toespeling op een compositie van Ornette Coleman: To Whom Who Keeps A Record. Koop deze cd in plaats van ‘m te downloaden is de boodschap.
Coen de Jonge

Deel bericht

Laatste recensies

Butcher Brown

Letters From The Atlantic Concord Jazz/V2 Butcher Brown omschrijft zichzelf als ‘hip-hop Mahavishnu’, een moderne 21ste-eeuwse erfgenaam van jazzrockformaties uit de jaren 70 als Mahavishnu

Lees verder »

Joep van Rhijn

Between Fact & Fiction Eigen beheer Trompettist en bugelspeler Joep van Rhijn heeft een nieuws album: Between Fact & Fiction. Dit project is een samenwerking met de

Lees verder »

Buddy Guy

This Is Buddy Guy! Craft Recordings/Concord In 1968 tekende Buddy Guy bij Vanguard en bracht er zijn tweede studioalbum A Man And The Blues uit.

Lees verder »