Menu Sluiten
Bo van de Graaf

Bo van de Graaf

Shinjuku
icdisc.nl/ToonDist
Jazz
De wordingsgeschiedenis van Shinjuku is interessant. In 1975 speelde saxofonist Bo van de Graaf in de groep Morpheus White Music een solo die geïnspireerd was door John Coltranes spel in Peace On Earth op Live in Japan, opgenomen in het stadsdeel Shinjuku, Tokio in 1966, vandaar. Die solo werd in 2013 ontdekt op een cassettebandje en door Van de Graaf opgeschreven. Het plechtstatige karakter van het religieus aandoende thema zonder vaste maatsoort leent zich heel makkelijk voor vele variaties en die horen we hier met verschillende bezettingen, waaronder zes solostukken op drie verschillende saxen. Een leuk idee, omdat de versies in verschillende contexten als geheel weer klinken als variaties in een suite. Twee opnamen zijn eerder uitgebracht, de rest staat voor het eerst op een album. Mijn favoriet? Het duo met Michiel Braam van Olanda In Due, of de sextetversie Intense.
Ken Vos

Deel bericht

Laatste recensies

Butcher Brown

Letters From The Atlantic Concord Jazz/V2 Butcher Brown omschrijft zichzelf als ‘hip-hop Mahavishnu’, een moderne 21ste-eeuwse erfgenaam van jazzrockformaties uit de jaren 70 als Mahavishnu

Lees verder »

Joep van Rhijn

Between Fact & Fiction Eigen beheer Trompettist en bugelspeler Joep van Rhijn heeft een nieuws album: Between Fact & Fiction. Dit project is een samenwerking met de

Lees verder »

Buddy Guy

This Is Buddy Guy! Craft Recordings/Concord In 1968 tekende Buddy Guy bij Vanguard en bracht er zijn tweede studioalbum A Man And The Blues uit.

Lees verder »