Menu Sluiten
portico quartet

Portico Quartet – Memory Streams

Portico Quartet gaf er na het vertrek van medeoprichter Nick Mulvey bijna de brui aan. Maar de band kwam Art In The Age Of Automation op volle kracht terug. De met AITAOA ingeslagen muzikale weg wordt op Memory Streams doorgetrokken. Songs met een elektronische lading en voorzien van flarden jazz, techno en ambient. Het album werd grotendeels door drummer Duncan Bellamy en saxofonist Jack Wyllie geschreven en met bassist Milo Fitzpatrick opgenomen. Pas in het laatste stadium kwam ook hang- en keyboardspeler Keir Vine erbij. Het album begint met With, Besides, Against en Signals In The Dusk die de kenmerkende Portico-sound met hang, sax en die stuwende ritmesectie naar een nieuwe dimensie brengt. Melancholiek, verfrissend, opwindend en verrassend. Mooi is ook Double Helix, met de in strijkers gedrenkte start. Met de sax van Wyllie frontaal in de mix en de strijkers over markante beats is het een absolute groeitrack. Memory Streams is wederom een geweldig album van het Londense viertal dat zichzelf met Art In The Age Of Automation en Untitled opnieuw uitvond en nu met Memory Streams die lijn doorzet.
Dick Hovenga

****1/2

Deel bericht

Laatste recensies

Valvetronics

Beyond Our Shores Eigen beheer 17 tracks heeft het hoofdstedelijke Valvetronic in 40 minuten weten te persen. En misschien is dat wel tekenend voor de

Lees verder »

Dexter Gordon

Lullaby For A Monster SteepleChase/Xango Music Re-release op vinyl van een atypisch album van bebop pionier Dexter Gordon. Opgenomen in 1976 en officieel uitgebracht door

Lees verder »

Jean-Luc Ponty

The Atacama Experience (remastered edition 2025) MPS Music Op zijn 18e studeerde jazzviolist Jean Luc Ponty (1942) cum laude af aan het conservatorium in Parijs.

Lees verder »