Menu Sluiten
Omer Avital Qantar

Omer Avital Qantar

New York Paradox
Zanzama Records/Jazz & People
Jazz
Bassist Omer Avital heeft een veelkleurige stamboom, met vertakkingen naar Marokko en Yemen, maar hijzelf groeide op in Israël. Zijn muzikale vorming bestond uit een opleiding als klassiek gitarist, tot hij de bebop ontdekte. Avital kwam terecht in New York, waar hij met enkele geestverwanten de groep Qantar vormde. Die heeft de functie van een soort familie voor de vijf musici; twee saxofonisten, piano, bas en drums. Ze spelen soms lekker wilde straight ahead jazz, maar doen ook geregeld een greep uit hun persoonlijke historie. Zoals in Just Like The River Flows, een kleine suite van 9 minuten waarin allerlei roots uit het Midden-Oosten opduiken. Zijn ervaringen in New York (hij woont er al 27 jaar) verwerkte de bassist in NY Paradox, in een periode waarin alles even tegenzat. Een imperfect balance, dat hoor je in dit stuk.
Coen de Jonge

Deel bericht

Laatste recensies

Butcher Brown

Letters From The Atlantic Concord Jazz/V2 Butcher Brown omschrijft zichzelf als ‘hip-hop Mahavishnu’, een moderne 21ste-eeuwse erfgenaam van jazzrockformaties uit de jaren 70 als Mahavishnu

Lees verder »

Joep van Rhijn

Between Fact & Fiction Eigen beheer Trompettist en bugelspeler Joep van Rhijn heeft een nieuws album: Between Fact & Fiction. Dit project is een samenwerking met de

Lees verder »

Buddy Guy

This Is Buddy Guy! Craft Recordings/Concord In 1968 tekende Buddy Guy bij Vanguard en bracht er zijn tweede studioalbum A Man And The Blues uit.

Lees verder »