Menu Sluiten
Michel Reis

Michel Reis

Short Stories
CamJazz/Stilletto
Piano solo
De kunst van het korte verhaal. De Luxemburgse pianist Michel Reis (1982) wil met zijn achtste album wijzen op zijn vermogen om muzikale verhalen te vertellen in het bestek van enkele minuten. Volgens Brian Morton, de auteur van de liner notes, kan jazz soms ook de vorm van een monoloog aannemen, en Reis vertelt zijn veertien verhalen op dit album op een beeldende en veelkleurige manier. De pianist studeerde in Berklee en aan het New England Conservatory en deed daarnaast ervaring op bij mensen als Joe Lovano, Danilo Perez en Dave Holland. Toch komt hij het best tot bloei als solo-artiest, in stukken als Sunae II, Gratitude en Gravity and Lightness. Hij werkt veel met langzame tempo’s, durft stiltes in te lassen en laat de verbeelding spreken met subtiele kleuring en dynamische variaties. Een reeks kleine en meestal dromerige filmpjes, zo kun je dit album ook tot je nemen.
Coen de Jonge

Deel bericht

Laatste recensies

Butcher Brown

Letters From The Atlantic Concord Jazz/V2 Butcher Brown omschrijft zichzelf als ‘hip-hop Mahavishnu’, een moderne 21ste-eeuwse erfgenaam van jazzrockformaties uit de jaren 70 als Mahavishnu

Lees verder »

Joep van Rhijn

Between Fact & Fiction Eigen beheer Trompettist en bugelspeler Joep van Rhijn heeft een nieuws album: Between Fact & Fiction. Dit project is een samenwerking met de

Lees verder »

Buddy Guy

This Is Buddy Guy! Craft Recordings/Concord In 1968 tekende Buddy Guy bij Vanguard en bracht er zijn tweede studioalbum A Man And The Blues uit.

Lees verder »