Menu Sluiten
Machina Mundi

Machina Mundi

Machina Mundi
Animal Music
Jazz
Om zijn nieuwste composities optimaal te laten klinken heeft de Tsjechische saxofonist Luboš Soukup in zijn project Machina Mundi een kwartet gevonden waarin hij zich thuis voelt. Er is een ritmesectie die de muziek diepte geeft en in die omgeving excelleert Soukup. Toetsenist William Larsson heeft een belangrijke, maar allesbehalve dominante stem op zijn Rhodes- piano. De echo’s van Joe Zawinul en Wayne Shorter weerklinken in nummers als Dream en The Wheel of Fortune.Soms klinkt powerjazz die doet denken aan Thomas Chapin en zijn Machine Gun. Even later klinken de in betoverende elektrische pianoklanken verpakte melodieën die doen denken aan Return To Forever. In The Eighth Star vertolkt zangeres Karmen Roivassepp woordeloos de vijfde stem. Machina Mundi is een treffende ode aan muziek uit vervlogen tijden: de jazzrock.
Robin Arends

Deel bericht

Laatste recensies

Butcher Brown

Letters From The Atlantic Concord Jazz/V2 Butcher Brown omschrijft zichzelf als ‘hip-hop Mahavishnu’, een moderne 21ste-eeuwse erfgenaam van jazzrockformaties uit de jaren 70 als Mahavishnu

Lees verder »

Joep van Rhijn

Between Fact & Fiction Eigen beheer Trompettist en bugelspeler Joep van Rhijn heeft een nieuws album: Between Fact & Fiction. Dit project is een samenwerking met de

Lees verder »

Buddy Guy

This Is Buddy Guy! Craft Recordings/Concord In 1968 tekende Buddy Guy bij Vanguard en bracht er zijn tweede studioalbum A Man And The Blues uit.

Lees verder »