Menu Sluiten
Lonnie Mack

Lonnie Mack

Sa-Ba-Hoola! – Two Sides Of Lonnie Mack – Fraternity Recordings 1963-1967
Ace Records
Blues
In het kielzog van succesvolle gitaarinstrumentals van de Ventures (Wipe-Out, Wheels) en Freddie King (Hideaway) nam Lonnie Mack in een verloren uurtje in de Kingstudio in Cincinnati in 1963 het nummer Memphis op, een instrumentale interpretatie van Chuck Berry’s Memphis Tennessee. Pas weken later vernam de continu langs roadhouses en dancehalls tourende Mack dat hij er #5 op de Billboard-charts mee had bereikt. De opvolger Wham! was een bescheiden hit. Nadat Mack leek te zijn gecategoriseerd als instrumentalist, bracht hij met Baby What’s Wrong (Jimmy Reed) zijn eerste vocale single uit. Het ontaardde in een lange carrière met vele stilistische wendingen langs southern rock, blues, soul en country. Een mooie staalkaart van zijn vroege werk met op een kant spetterende instrumentals en op de andere soulvolle vocale blues.
Rien Wisse

Deel bericht

Laatste recensies

Butcher Brown

Letters From The Atlantic Concord Jazz/V2 Butcher Brown omschrijft zichzelf als ‘hip-hop Mahavishnu’, een moderne 21ste-eeuwse erfgenaam van jazzrockformaties uit de jaren 70 als Mahavishnu

Lees verder »

Joep van Rhijn

Between Fact & Fiction Eigen beheer Trompettist en bugelspeler Joep van Rhijn heeft een nieuws album: Between Fact & Fiction. Dit project is een samenwerking met de

Lees verder »

Buddy Guy

This Is Buddy Guy! Craft Recordings/Concord In 1968 tekende Buddy Guy bij Vanguard en bracht er zijn tweede studioalbum A Man And The Blues uit.

Lees verder »