Menu Sluiten
Diverse artiesten

Diverse artiesten

Mainstream Disco Funk – The Finest Funky Sound Of Mainstream Records 1974-76
Proper Music/We Want Sounds
Funk/Disco
Producer Bob Shad was er met zijn label Mainstream Records vroeg bij toen hij in 1974 de nieuwe discosound vastlegde. Die obscure singles zijn nu verzameld op dit compilatiealbum The Finest Funky Sound Of Mainstream Record 1974-76. Het is een unieke momentopname van het punt waarop de muziek zich op een snijvlak van soul, funk en disco bevond. Openingstrack Music is Fun to Me (zowel vocaal als instrumentaal aangeboden) van The Grand Jury neigt met de classy, gelaagde productie naar Philly Soul. We’ve Got To Get Together van Chocolate Syrup is pure Blaxploitation funk. Disco Man Pt 1&2 van Three Ounces of Love klinkt al als echte disco, met een four to the floor beat en gelikte strijkers. Muzikaal wat repetitief, maar deze muziek was ontworpen voor de dansvloer. Obscure muziekgeschiedenis, vlak daarna ging disco de hitlijsten domineren.
Peter Schong

Deel bericht

Laatste recensies

Butcher Brown

Letters From The Atlantic Concord Jazz/V2 Butcher Brown omschrijft zichzelf als ‘hip-hop Mahavishnu’, een moderne 21ste-eeuwse erfgenaam van jazzrockformaties uit de jaren 70 als Mahavishnu

Lees verder »

Joep van Rhijn

Between Fact & Fiction Eigen beheer Trompettist en bugelspeler Joep van Rhijn heeft een nieuws album: Between Fact & Fiction. Dit project is een samenwerking met de

Lees verder »

Buddy Guy

This Is Buddy Guy! Craft Recordings/Concord In 1968 tekende Buddy Guy bij Vanguard en bracht er zijn tweede studioalbum A Man And The Blues uit.

Lees verder »