Menu Sluiten
Angelo Verploegen

Angelo Verploegen, Ed Verhoeff en Eric van der Westen

When Night Falls
Just Listen Records
Jazz
Dit album begint rustig met Close your Eyes met mooi spel van Verploegen op de flugelhorn en Eric Verhoeff op gitaar. Met bassist Eric van der Westen vormen zij vanaf 2001 een kamerjazztrio dat met dit album een ode aan de nacht brengt. Lichtvoetig is Dancing In The Dark. In Makin’ Whopee klinkt de flugelhorn met haar warme, donkere sound even heel krachtig en vervolgt op een zachtmoedige toon in It’s A Pity To Say Goodnight. Toch weet Verploegen hier ook variatie in zijn spel aan te brengen en schittert Verhoeff met fraai gitaarspel in het mooie Quiet Nights Of Quiet Stars van Jobim. Het minimalistische begin van Stardust op contrabas schetst in feite het midden van de nacht waarna de flugelhorn deze track minder zwaarmoedig maakt. Het album eindigt met Softly As In A Morning Sunrise dat de sfeer van de morgenstond oproept.
Rik van Boeckel

Deel bericht

Laatste recensies

Buddy Guy

This Is Buddy Guy! Craft Recordings/Concord In 1968 tekende Buddy Guy bij Vanguard en bracht er zijn tweede studioalbum A Man And The Blues uit.

Lees verder »

Bugge Wesseltoft

Am Are Jazzland Recordings  Toetsenist Bugge Wesseltoft is altijd op zoek naar het experiment. Drie jaar na soloalbum Be Am komt hij met Am Are.

Lees verder »

Efraïm Trujillo

Heroes ZenneZ Records Tenorsaxofonist Efraïm Trujillo brengt met Heroes een geweldig eerbetoon aan zijn illustere voorgangers als Gato Barbieri, Stan Getz en John Coltrane. Geen tribute, maar

Lees verder »

Gerald Clayton

Ones & Twos Blue Note The Bronx, New York was een halve eeuw geleden de bakermat van een muziekrevolutie. Dj’s gingen platenspelers niet meer alleen

Lees verder »