Menu Sluiten
Simon Hölscher

Simon Hölscher

Inner Home
Zennez Records
Jazz
De jonge Nederlandse drummer-componist Simon Hölscher studeerde aan het Utrechts Conservatorium en volgde een masteropleiding in Denemarken. Daar nam hij met musici uit dat land en uit Letland en Tsjechië dit debuutalbum op waarvoor hij alle negen instrumentale tracks zelf componeerde. In de openingstrack Karolinelund over een park in het noorden van het Deense land staat vooral het trompetspel van Dan Hejslet op de voorgrond, in Song For My Folks het gitaarspel à la Wes Montgomery van Casper Hejlesen die aan Tires And Tarnac een jazzrock-achtige touch geeft. Zo wordt elke track wel gekenmerkt door een eigen sfeer die in zijn geheel genomen mellow is maar voldoende variatie biedt. In Artistic Intelligence Part 2 staan Hölschers breakbeat-achtige drumriffs op de voorgrond. Het album sluit af met de dromerige jazzballad On A Flying Ship.
Rik van Boeckel

Deel bericht

Laatste recensies

Butcher Brown

Letters From The Atlantic Concord Jazz/V2 Butcher Brown omschrijft zichzelf als ‘hip-hop Mahavishnu’, een moderne 21ste-eeuwse erfgenaam van jazzrockformaties uit de jaren 70 als Mahavishnu

Lees verder »

Joep van Rhijn

Between Fact & Fiction Eigen beheer Trompettist en bugelspeler Joep van Rhijn heeft een nieuws album: Between Fact & Fiction. Dit project is een samenwerking met de

Lees verder »

Buddy Guy

This Is Buddy Guy! Craft Recordings/Concord In 1968 tekende Buddy Guy bij Vanguard en bracht er zijn tweede studioalbum A Man And The Blues uit.

Lees verder »