Menu Sluiten
Dieuf-Dieul-de-Thies-512x512

Dieuf-Dieul de Thiès – Dieuf-Dieul de Thiès

Dit bijzondere album van de in 1979 opgerichte Senegalese band Dieuf-Dieul de Thiès is in 2019 in Saint-Louis opgenomen. De band komt uit de regio Dakar. Het album laat een opwindende mix van mbalax met Afro Jazz horen. De eerste track Na Bineta klinkt meteen als Senegalese Afro Jazz. Djirim is ritmisch rustig en klinkt als een West-Afrikaanse ballade met een reggae touch. Met gitaarspel van de in 2022 overleden Pape Seck. Ariyo is een nummer met een bepaalde hit potentie. Taling Taling wordt vooral gekenmerkt door psychedelisch gitaarspel. Erg mooi is Dieuf Dieul Ca Kanam van Bass Sarr. Het is een oudere opname die nieuw leven is ingeblazen. De plaat sluit af met de tijdens Afrika Hertme opgenomen nummers Alin Na Djime en Ndiguele met geweldig saxofoonspel, zang en sterke percussie. Zo heeft deze band een geheel eigen Senegalese sound gecreëerd.

Rik van Boeckel

Deel bericht

Laatste recensies

Butcher Brown

Letters From The Atlantic Concord Jazz/V2 Butcher Brown omschrijft zichzelf als ‘hip-hop Mahavishnu’, een moderne 21ste-eeuwse erfgenaam van jazzrockformaties uit de jaren 70 als Mahavishnu

Lees verder »

Joep van Rhijn

Between Fact & Fiction Eigen beheer Trompettist en bugelspeler Joep van Rhijn heeft een nieuws album: Between Fact & Fiction. Dit project is een samenwerking met de

Lees verder »

Buddy Guy

This Is Buddy Guy! Craft Recordings/Concord In 1968 tekende Buddy Guy bij Vanguard en bracht er zijn tweede studioalbum A Man And The Blues uit.

Lees verder »