Menu Sluiten
Julian Lage

Julian Lage

Squint
Blue Note Records
Jazz
Na drie albums voor Mack Avenue brengt gitarist Julian Lage zijn nieuwste uit bij Blue Note. De bezetting is dezelfde als op voorganger Love Hurts met bassist Jorge Roeder en drummer Dave King. Terwijl die plaat voornamelijk uit covers bestond, bevat Squint eigen composities. Een vooruitgang, omdat Lage behalve een voortreffelijk gitarist ook een uitstekend componist is, met talent voor pakkende songs. De elf voornamelijk korte nummers beslaan in totaal drie kwartier en zijn complex en toegankelijk tegelijk. Rock en blues zijn belangrijke invloeden. Roeder en King zorgen voor losse grooves onder Lages geraffineerde spel. De solo’s zijn beknopt en er wordt gezorgd voor precies voldoende scherpe accenten. Meteen al op het solo openingsstuk Etude laat Lage zijn meesterschap horen, om vervolgens naar nog grotere hoogten te stijgen. Een subtiel album met grote zeggingskracht.
Mathijs van den Berg

Deel bericht

Laatste recensies

Butcher Brown

Letters From The Atlantic Concord Jazz/V2 Butcher Brown omschrijft zichzelf als ‘hip-hop Mahavishnu’, een moderne 21ste-eeuwse erfgenaam van jazzrockformaties uit de jaren 70 als Mahavishnu

Lees verder »

Joep van Rhijn

Between Fact & Fiction Eigen beheer Trompettist en bugelspeler Joep van Rhijn heeft een nieuws album: Between Fact & Fiction. Dit project is een samenwerking met de

Lees verder »

Buddy Guy

This Is Buddy Guy! Craft Recordings/Concord In 1968 tekende Buddy Guy bij Vanguard en bracht er zijn tweede studioalbum A Man And The Blues uit.

Lees verder »