Menu Sluiten
Van Morrison

Van Morrison

Three Chords And The Truth
2lp Exile/Caroline

Vele varkens maken de spoeling dun, maar niet bij Van Morrison, want zijn zesde album in amper vier jaar tijd is nog beter dan de vorige vijf! Hij schreef dertien nieuwe nummers, waaronder eentje (If We Wait For Mountains) samen met de vermaarde songwriter Don Black. De veertiende track en afsluiter is een magistrale bewerking van de traditional Days Gone By. Van Morrison zingt met een overtuiging die zijn weerga niet kent en pakt daarmee zijn publiek al vele jaren (vanaf de late jaren ‘50!) volledig in. Zijn uit duizenden herkenbare stemgeluid schept een vertrouwde sfeer, waardoor iedereen zich direct thuis voelt bij zijn muziek. Bij eerste beluistering vallen – naast Days Gone By – tracks als Fame Will Eat The Soul (duet met Bill Medley van The Righteous Brothers) en Early Days (pure rock-’n-roll met dito saxsolo van Morrison zelf) direct op, evenals het veelvuldige gebruik van het hammondorgel, beurtelings bespeeld door John Allair, Richard Dunn en Paul Moran. Opmerkelijk is ook de medewerking van gitarist Jay Berliner, die al in 1968 van de partij was op Morrison’s magistrale solo debuutalbum Astral Weeks. De prachtige klaphoes met bijgesloten tekstvel maakt dit plaatje compleet.
Sjeng Stokkink

Deel bericht

Laatste recensies

Jean-Luc Ponty

The Atacama Experience (remastered edition 2025) MPS Music Op zijn 18e studeerde jazzviolist Jean Luc Ponty (1942) cum laude af aan het conservatorium in Parijs.

Lees verder »

The Action 4S

The Action 4S April Records Met Conor Chaplin (bas), Anton Eger (drums), Mathias Heise (mondharmonica/keys) en Rasmus Sørensen (piano/keys) in de gelederen kunnen we bij

Lees verder »

Bram De Looze

Live At Brussel’s Jazz Festival 2025 Challenge Records Als Artist In Residence tijdens Brussels Jazz Festival 2025 mocht de Belgische pianist Bram De Looze een

Lees verder »