Menu Sluiten
The Supreme Court

The Supreme Court

A Supreme Vibe
April Records
Jazz/Hip-hop
Het begeleidende persbericht wekt de indruk dat er in Kopenhagen iets nieuws gebeurt: een kruisbestuiving tussen jazz, hip-hop en soul. Marketing-geklets natuurlijk, dergelijke crossovers waren in de jaren 90 al hip. Het probleem was vaak dat het niet meer was dan de som der delen, waarschijnlijk doordat de rappers en de jazzmuzikanten elkaar niet écht begrepen. De jonge generatie jazzmusici groeide op met hip-hop en pas de laatste jaren komt echte fusion tot stand. The Supreme Court, een samenwerking tussen de Deense jazzmuzikanten Jonathan Rahbæk (bas), Johannes Wamberg (gitaar), Jacob Broholm (toetsen) en Andreas Fryland (drums) met de rapgroep Agami Brothers, slaagt erin beide genres te versmelten. A Supreme Vibe mag er muzikaal wezen, maar voelt toch erg ninenties aan en doet teveel denken aan The Roots, Mos Def en Raphael Saadiq om vernieuwend te zijn.
Peter Schong

Deel bericht

Laatste recensies

Butcher Brown

Letters From The Atlantic Concord Jazz/V2 Butcher Brown omschrijft zichzelf als ‘hip-hop Mahavishnu’, een moderne 21ste-eeuwse erfgenaam van jazzrockformaties uit de jaren 70 als Mahavishnu

Lees verder »

Joep van Rhijn

Between Fact & Fiction Eigen beheer Trompettist en bugelspeler Joep van Rhijn heeft een nieuws album: Between Fact & Fiction. Dit project is een samenwerking met de

Lees verder »

Buddy Guy

This Is Buddy Guy! Craft Recordings/Concord In 1968 tekende Buddy Guy bij Vanguard en bracht er zijn tweede studioalbum A Man And The Blues uit.

Lees verder »