Menu Sluiten
Melodie Gimard

Melodie Gimard

Numen
One World Records/Xango
Flamenco jazz
Uit de vernieuwende Barcelonese muziekscene komt de klassiek geschoolde zangeres en pianiste Melodie Gimard. Op haar flamboyante flamencojazzalbum Numen brengt de jonge componist-muzikant klassiek pianospel gemengd met jazz en vooral flamenco. De jonge Cubaan Carlos Sarduy (ex Ojos de Brujo) speelt een verbindende rol met zijn lyrische trompetspel. Gimards originele pianospel en haar kwartet krijgen op Numen, dat free spirit betekent, bijval van gepassioneerde zang, die zorgdraagt voor rauwe emoties. Dit verbluffende album wordt geschraagd door meanderend pianospel waarbij de klassieke motieven doorsijpelen in Que Seria en Deja Vivir. De hommages aan de legendarische flamencomusici, stergitarist Moraito de Jerez en gran cantaor Manolo Caracol, zijn intens en indringend. De inbreng van lyrisch trompet- en dwarsfluitspel op dit album werkt louterend.
Pieter Franssen

Deel bericht

Laatste recensies

Dexter Gordon

Lullaby For A Monster SteepleChase/Xango Music Re-release op vinyl van een atypisch album van bebop pionier Dexter Gordon. Opgenomen in 1976 en officieel uitgebracht door

Lees verder »

Jean-Luc Ponty

The Atacama Experience (remastered edition 2025) MPS Music Op zijn 18e studeerde jazzviolist Jean Luc Ponty (1942) cum laude af aan het conservatorium in Parijs.

Lees verder »

The Action 4S

The Action 4S April Records Met Conor Chaplin (bas), Anton Eger (drums), Mathias Heise (mondharmonica/keys) en Rasmus Sørensen (piano/keys) in de gelederen kunnen we bij

Lees verder »