Menu Sluiten

Jazz Not Jazz, de lijstjes

 

De lijstjes van de Jazz Not Jazz zijn niet gebaseerd op verkoopcijfers, maar op de kennis en kunde van de voorhoede van de Nederlandse jazz-scene. Dj’s, organisatoren, programmeurs, programmamakers, journalisten en natuurlijk de muzikanten zelf bevolken het colofon. De JNJ-lijsten bevatten genres die door jazz zijn beinvloed, want jazz wordt door ons zo breed mogelijk benaderd.

 

Martijn Barkhuis (DJ Maestro, BNR JAzz)

1.         Webster Wraight Ensemble – No Lucky Days (Heavenly Sweetness)

2.         Gregory Porter – Liquid Spirit (Blue Note)

3.         Kerbside Collection – Mind The Curb (Legere)

4.         Alex Puddu – Registrazione Al Bul (Schema)

5.         Bosq Of Whiskey Barons – Bosq Y Orquesta De Madera (Ubiquity)

6.         Ploctones – Ploc (Challenge Records)

7.         Harleighblu – Forget Me Not (Tru Thoughts)

8.         Club Des Belugas & Thomas Siffling – Chin Chin Sessions (Chin Chin)

9.         Jukka Eskola – Orquesta Bossa (Schema)

10.The Cactus Channel – Wooden Boy (HopeStreet Recordings)

Mike Bindraban (Good Music Company)

1.         Sons of Kemet – Burn (Naim Jazz)

2.         RocketNumberNine – MeYouWeYou (Smalltown Supersound)

3.         Lama + Chris Speed – Lamacal (Clean Feed)

4.         Mopti – Logic (Jazzland Recordings)

5.         Kern Koppen – Herfstblad (Eigen Beheer)

6.         Snarky Puppy – Family Dinner Vol. 1 (Ropeadope)

7.         Derrick Hodge – Live Today (Blue Note)

8.         Jakob Bro – December Song (Loveland Records)

9.         Cecile McLoren Salvant – Woman Child (Mack Avenue)

10.Machinedrum – Vapor City (Ninja Tune)

Frank Bolder (LantarenVenster, North Sea Jazz Festival)

1.         Gregory Porter – Liquid Spirit (Blue Note)

2.         Steve Gadd Band – Gadditude (BFM Jazz)

3.         Carla Bley – Trios (ECM)

4.         Eric Bibb – Jericho Road (Dixiefrog / Bertus)

5.         Hamilton Loomis – Give It Back (Ham-Bone Records)

6.         Nate Wooley Sextet – (Sit In) The Throne Of Friendship (CleanFeed)

7.         Empirical – Tabula Rasa (Naim Jazz)

8.         George Duke – DreamWeaver (Concord)

9.         Tedeschi Trucks Band – Made Up Mind (Sony Music)

10.Dave Holland, Robin Eubanks, Eric Harland, Craig Taborn – Prism (Dare2 Records)

Kevin Devos (Gent jazz)

1.         Baptiste Trotignon – Dusk Is A Quiet Place (Naïve)

2.         Gregory Porter – Liquid Spirit (Blue Note)

3.         Tigran Hamasyan – Shadow Théâter (Classics Jazz France)

4.         Ahmad Jamal – Saturday Morning (Jazz Village)

5.         Chloe Charles – Break The Balance (My Day Records)

6.         Samuel Blaser Consort in Motion – A Mirror to Machaut (Songlines)

7.         The Weeknd – Kiss Land (Republic)

8.         Moker – Overstroomd (Werf)

9.         De Beren Gieren – A Raveling (eigen beheer)

10.John Legend – Love In The Future (Columbia)

Koen Graat (November Music, Jazz in Duketown, Jazzism)

1.         Christian Wallumrød Ensemble – Outstairs (ECM Records)

2.         Marc Sinan –  Hasretim – Journey To Anatolia (ECM Records)

3.         Bram Stadhouders Trio & Nederlands Kamerkoor – Henosis (Challenge Records)

4.         Jaimeo Brown – Transcendence (Motéma Music).

5.         Tigran Hamasyan – Shadow Théâter (Universal Music)

6.         Ploctones – Ploc (Challenge Records)

7.         Carla Bley / Andy Sheppard / Steve Swallow – Trios (ECM Records)

8.         Marius Neset – Birds (Edition Records)

9.         Sylvie Courvoisier & Mark Feldman – Live in Théâtre (Intakt Records)

10.Mulatu Astatke – Sketches Of Ethiopia (Jazz Village)

Jean Paul Heck (Muziek.NL Magazine/Jazzism/DPD)

1.         Gregory Porter – Liquid Spirit (Universal Music)

2.         Earth, Wind and Fire – Now, Then and Forever (Sony Music)

3.         Ry Cooder – Live In San Francisco (Warner music)

4.         Agnes Obel – Aventine (Pias)

5.         Sting – The Last Ship (Universal Music)

6.         John Legend – Love Is The Future (G.O.O.D)

7.         Joseph Arthur – The Ballad Of Boogie (Tone)

8.         Gov’t Mule – Shout (Bertus)

9.         Cyril Neville – Magic Honey (V2)

10.Sly & The Family Stone – Higher (Sony Music)

Guus Hoogaerts (bossaboogie.com)

1.         Gregory Porter – Liquid Spirit (Blue Note)

2.         Ploctones – Ploc (Challenge)

3.         Carla Thomas – Sweet Sweetheart (Ace)

4.         Udo Pannekeet – On (eigen beheer)

5.         Diverse artiesten – Red Hot & Fela (RedHot)

6.         Soil & Pimp Sessions – Circles (Victor)

7.         Diverse artiesten – Afro-beat Airways 2 (Analog Africa)

8.         Levi Silvanie – Different (NOL)

9.         Diverse Artiesten – Haiti Direct (Sofrito/Strut)

10.Clemens van der Feen 4tet – 14PM (Flagellum)

Phil Horneman (Wicked Jazz Sounds)

1.         Soil & Pimp Sessions – Circles (Victor Entertainment)

2.         Myele Manzanza – One (BBE)

3.         Giovanca – Satellite Love (Dox)

4.         Kraak & Smaak – Chrome Waves (Jalapeno)

5.         Hamilton Loomis – Give It Back (Ham-Bone Records)

6.         Earth Wind & Fire – Now, Then & Forever (Legacy)

7.         Kris Berry & Perquisite – Lovestruck Puzzles (Unexpected Records)

8.         John Turrell – The Kingmaker (The Big Chill)

9.         Takumi Kaneko – Unwind (Jazzy Sport)

10.The Stepkids – Troubadour (Stones Throw)

Dick Hovenga (jazzism, written in music)

1.         Kairos 4tet – Everything We Have (Naim)

2.         Gregory Porter – Liquid Spirit (Blue Note)

3.         Snarky Puppy – Family Dinner (RopeaDope)

4.         Stacey Kent – The Changing Lights (Parlophone)

5.         Clemens van der Feen 4tet – 14PM (Flugelhum)

6.         Stefano Bollani & Hamilton de Holanda – O Que Sera (ECM)

7.         Paul van der Feen – Odyssee (FreeOfLive)

8.         Michel Camilo – What’s Up (Okeh)

9.         Eldar Djangirov Trio – Breakthrough (Motema)

10.Terence Blanchard – Magnetic (Blue Note)

Monte La Rue (jazz deluxe, sublime fm)

1.         The Bahama Soul Club – The Cuban Tapes (Buyu Records)

2.         Omar – The Man (Freestyle)

3.         Gregory Porter – Liquid Spirit (Blue Note)

4.         Jukka Eskola – Orquesta Bossa (Schema)

5.         Basement Freaks – Funk From The Trunk (Jalapeno Records)

6.         Record Kicks 10th – Same (Record Kicks)

7.         Club Des Belugas & Thomas Siffling – Chin Chin Sessions (Chin Chin)

8.         The Gene Dudley Group – Saturday Shifting (Wah Wah 45)

9.         DePhazz – Naive (Edel)

10.S-Tone Inc. – Lost & Found (Schema)

Niels Nieuborg (NorthSeaJazzClub)

1.         Mulatu Astatke – Sketches Of Ethiopia (Jazz Village)

2.         Willis Earl Beal – Nobody Knows (XL/Beggars)

3.         Tamikrest – Chatma (V2)

4.         Kneebody – The Line (Concord)

5.         Buika – La Noche Mas Larga (Warner Music)

6.         Linda Oh – Sun Pictures (Greenleaf Music)

7.         Ignatz – Can I Go Home Now? (Fonal/Clear Spot)

8.         Sidi Toure – Alafia (Thrill Jockey/Konkurrent)

9.         Gregory Porter – Liquid Spirit (Blue Note)

10.Tal National – Kaani (Fat Cat/Konkurrent)

Onno Post (lantarenvenster)

1.         Gregory Porter – Liquid Spirit (Blue Note)

2.         Sons of Kemet – Burn (Naim Audio)

3.         The Stepkids – Troubadour (Stones Throw)

4.         Fat Freddy’s Drop – Blackbird (Drop)

5.         Tigran Hamasyan – Shadow Théâter (Universal Music)

6.         Myele Manzanza – One (BBE)

7.         Sola Rosa – Low & Behold, High & Beyond (Agogo)

8.         M1, Brian Jackson & New Midnight Band – Evolutionary Minded (Motema)

9.         Trio Elf – Amsterdam (Enja)

10.Rocketnumbernine – MeYouWeYou (Smalltown Supersound)

Tim Sprangers (volkskrant)

1.         Ben van Gelder – Reprise (Pirouet)

2.         Christian Wallumrød Ensemble – Outstairs (ECM)

3.         Ploctones – Ploc (Challenge Records)

4.         Fire! – Without Noticing (Rune Grammofon)

5.         John Scofield – Überjam Deux (Emarcy)

6.         Bram Stadhouders Trio & Nederlands Kamerkoor – Henosis (Challenge Records)

7.         Jim Black AlasNoAxis – Antiheroes (Winter & Winter)

8.         Dans Dans – I/II (Unday Records)

9.         SWAMP – SWAMP (Eigen Beheer)

10.Nate Wooley Sextet – (Sit In) The Throne Of Friendship (Clean Feed)

Reinier Thijs (Bimhuis, Amsterdam)

1. Dave Holland – Prism (Dare2 Records)

2.         Christian McBride Trio – Out Here (Mack Avenue)

3.         Ploctones – Ploc (Challenge Records)

4.         David Murray – Be My Monster Love (Motema Music)

5.         Eric Vloeimans’ Oliver’s Cinema – Oliver’s Cinema (Challenge Records)

6.         Ben van Gelder – Reprise (Pirouet Records)

7.         Kairos 4tet – Everything We Hold (Naim Jazz)

8.         Diederik Rijpstra – Living City Try Tone Records

9.         Mulatu Astatke – Sketches Of Ethiopia (Harmonia Mundi)

10.Fire! – Without Noticing (Rune Grammofon)

Michael Varekamp (Pure Jazz, NPS, E&M factory)

1.         Wayne Shorter – Without A Net (Blue Note)

2.         Roberto Fonseca – Yo (Concord)

3.         Gregory Porter – Liquid Spirit (Blue Note)

4.         Jose James – No Beginning, No End (Blue Note)

5.         Terence Blanchard – Magnetics (Blue Note)

6.         Ted Nash Big Band – Chakra (Plastic Sax)

7.         Imer Santiago – Hidden Journey (Jazz Music City)

8.         Miles Davis with Quincy Jones & The Gil Evans – Orchestra Live At Montreux (Eagle Rock)

9.         Lionel Loueke – Heritage (Blue Note)

10.JD Allen Trio – The Matador And The Bull (Savant)

ARIE VERSTEGEN (CULTUURPODIUM DE BOERDERIJ)

1.         Steve Gadd – Gadditude (BFM Jazz)

2.         Jeff Lorber Fusion – Hacienda (Heads Up)

3.         Hamilton Loomis – Give It Back (Ham-Bone Records)

4.         Earth Wind & Fire – Now, Then & Forever (Legacy)

5.         Jonny Lang – Fight For My Soul (Provogue)

6.         Aristocrats – Culture Clash (JFK)

7.         Sly & The Family Stone – Higher (Sony Music)

8.         Soft Machine Legacy – Burden Of Proof (Moonjune)

9.         The Rides – Can’t Get Enough (Provogue)

10.Billy Cobham – Colours (In & Out Records)

Ruud Meyer (luister, ad, revolver, l’officiel)

1.         Ploctones – PLOC (Challenge)

2.         Stefano Bollani/Hamilton – De Hollande (ECM/Challenge)

3.         Flex Bent Braam – Lucebert (BBB/www.subdist.com)

4.         Marc van Roon Trio – Quantum Stories (Challenge)

5.         Trondheim Jazz Orchestra & Eirik Hegdal – Sidewalk Comedy (MNJ Records)

6.         Pat Metheny/Tap – John Zorn’s Book of Angels vol. 20 (NoneSuch/Tzadek)

7.         Lisbon Underground Music Ensemble – L.U.M.E. (Buzz/Challenge)

8.         Maaike den Dunnen – Arrival (ATS Records)

9.         Equinox – Face the Music (EJP)

10.Gary Peacock/Marilyn Crispell – Azure (ECM/Challenge)

Guido van Dieren (bird, radio 6 jazz song, nsjclub)

1.         Terenche Blanchard – Magnetic (Blue Note)

2.         Derrick Hodge – Live Today (Blue Note)

3.         Earl Sweat Shirt – Doris (blue Note)

4.         Vieux Farka Toure – Pays (Six Degrees)

5.         Willis Earl Beal –Nobody Knows (Xl)

6.         Step Kids – Troubadour (Stones Throw)

7.         Mulatu Astake – Sketches Of Ethiopia (Jazz Village)

8.         King Krule – 6 Feat Benath The Moon (XL)

9.         P.E Jewitt Jazz Ensemble – Since Washington (Now Again)

10.J-Zone – Peter Pan Syndrome (Old Maid)

Wiboud Burkens & DJ Mace-Fremdtunes (Concertzender, JazznotJazzradio)

1.         Ras G & The Afrikan Space Program – Back On The Planet (Brainfeeder)

2.         Shigeto – No Better Time Than Now (Ghostly International)

3.         Eric Lau – One Of Mauy (Kilawatt Music)

4.         Paul White – Watch The Ants (One Handed)

5.         Thundercat – Apocalypse (Brainfeeder)

6.         Comfort Fit – Worlds Falling Apart (First Word)

7.         Letherette – After Dawn (Ninja Tunes)

8.         Dawn Of Midi – Dysnomia (Dawn of Midi)

9.         Derrick Hodge – Live Today (Bleu Note)

10.Damu The Fudgemunk – Spur Momento (Redefinition)

Jaap Brienen (Radio 6 Soul & Jazz)

1.         Gregory Porter – Liquid Spirit (Blue Note)

2.         EWF – Now, Then & Forever (Sony)

3.         Trombone Shorty – Say That To Say This (Verve)

4.         Janelle Monae – The Electric Lady (Atlantic)

5.         Snarky Puppy – Family Dinner (Ropeadope)

6.         John Legend – Love In The Future (G.O.O.D.)

7.         Soil & Pimp Sessions – Circles (Victor Entertainment)

8.         Mayer Hawthorne – Where Does This Door Go (Universal)

9.         Akashic Record – Bring It Back! (Ropeadope)

10.Electro Deluxe – Home (Stardown/Musicast)

MARCEL KRANENDONK

1.         Archie Shepp & Lars Gullin Quintet – The House I Live In (SteepleChase)

2.         Yuri Honing & Eric Bosgraaf – Hotel Terminus (Brilliant Classics)

3.         Fire Room – Second Breath – Bocian Records

4.         Fire! – Without Noticing (Rune Grammofon)

5.         Joe McPhee & Ken Vandermark –Impressions of PO Music (Okka Disk)

6.         Joachim Badenhorst, John Butcher, Paul Lytton – Nachtigall Suite (KLEIN)

7.         Evan Parker & Matthew Shipp – Rex, Wrecks & XXX (RogueArt)

8.         Mary Halvorson Septet – Illusionary Sea (Firehouse 12 Records)

9.         Ken Vandermark/Mats Gustafsson – Verses (Corbett vs. Dempsey)

10.Agusti Fernandez, Mats Gustafsson, Ramon Prats – Breakin The Lab! (Discordian Records)

 

Deel bericht

Laatste nieuws

Nieuwe Jazzism uit

In de nieuwe Jazzism onder meer trompettist Ambrose Akinmusire, zangeres Lizz Wright en fenomeen John Zorn. Het nieuwste nummer van Jazzism ligt vanaf 9 februari

Lees verder »