Menu Sluiten
images_b8292acafd72142128a3481ac4b0abff

Benjamin Herman

Alsof hij Johnny Hodges zelf is, zo zit Benjamin Herman erbij. Hoedje achterop het hoofd, glimmende laarsjes – en dan speelt hij ook nog Isfahan, een van die stukken waar Hodges zo in excelleerde. Dat betekent overigens niet dat Herman de sound van Hodges meteen ook maar overneemt. Welnee – toen hij onlangs op Radio Een een paar stukjes mocht spelen wist ik meteen: dit is Benjamin Herman. Een eigen geluid, waar met dit trio-album (met bassist Ernst Glerum en drummer Joost Patocka) alle aandacht op wordt gevestigd. Een plotseling geluksgevoel, dat overviel me ook weer eens na de eerste maten van dit opmerkelijke album. Het bestaat dus nog, zo’n project waarin het louter gaat om de kern van de muziek te raken. En het blijkt nog steeds mogelijk om nieuw vuur te slaan uit zgn. afgesleten standards als Summertime, End Of A Love Affair en Begin The Beguine.      

Coen de Jonge

Deel bericht

Laatste recensies

Dexter Gordon

Lullaby For A Monster SteepleChase/Xango Music Re-release op vinyl van een atypisch album van bebop pionier Dexter Gordon. Opgenomen in 1976 en officieel uitgebracht door

Lees verder »

Jean-Luc Ponty

The Atacama Experience (remastered edition 2025) MPS Music Op zijn 18e studeerde jazzviolist Jean Luc Ponty (1942) cum laude af aan het conservatorium in Parijs.

Lees verder »

The Action 4S

The Action 4S April Records Met Conor Chaplin (bas), Anton Eger (drums), Mathias Heise (mondharmonica/keys) en Rasmus Sørensen (piano/keys) in de gelederen kunnen we bij

Lees verder »