Menu Sluiten
Aterraterr

Aterraterr

Aterraterr
Tora Records
Jazz/impro
De naam van dit duo verwijst naar het Italiaanse woord voor aarde, in dit geval de streek Apulië, in de hak van de laars. Baritonsaxofonist Giuseppe Doronzo en percussionist Pino Basile hebben daar hun wortels. Die verbondenheid met lokale tradities is sterk ontwikkeld in Zuid-Europa en komt hier tot uiting komt in het instrumentarium, en het gebruik van melodische en ritmische thema’s. Het meest opvallend is het gebruik van de bubbù, een Apulische kleifluit zonder vingergaten, en de tamburello, de Apulische lijsttrom. Basile is vooral bekend om zijn cupaphon, een verzameling gestemde wrijftrommen waarmee hij ook een sonore continuïteit kan opbouwen. Het album straalt, met een ongeëvenaard fluisterende baritonsax met circular breathing, een tijdloze rust uit. Je wordt vervoerd naar een imaginair landschap en suggereert verbinding met andere mediterrane culturen.
Ken Vos

Deel bericht

Laatste recensies

Butcher Brown

Letters From The Atlantic Concord Jazz/V2 Butcher Brown omschrijft zichzelf als ‘hip-hop Mahavishnu’, een moderne 21ste-eeuwse erfgenaam van jazzrockformaties uit de jaren 70 als Mahavishnu

Lees verder »

Joep van Rhijn

Between Fact & Fiction Eigen beheer Trompettist en bugelspeler Joep van Rhijn heeft een nieuws album: Between Fact & Fiction. Dit project is een samenwerking met de

Lees verder »

Buddy Guy

This Is Buddy Guy! Craft Recordings/Concord In 1968 tekende Buddy Guy bij Vanguard en bracht er zijn tweede studioalbum A Man And The Blues uit.

Lees verder »