Menu Sluiten

Jazz Not Jazz #4 2015: De lijstjes

Frank Bolder (LantarenVenster/North Sea Jazz Festival)
1. Fatoumata Diawara & Roberto Fonseca – At Home (JazzVillage / Harmonia Mundi)
2. Snarky Puppy & Metropole Orkest – Sylva (Impuls)
3. Gavin Harrison – Cheating The Polygraph (Kscope)
4. Mark Guiliana Jazz Quartet – Family First (Beat Music Productions)
5. Hiatus Kaiyote – Choose Your Weapon (Sony)
6. Colin Stetson and Sarah Neufeld – Never Were The Way She Was (Constellation)
7. Melody Gardot – Currency Of Man (Decca)
8. Robert Glasper – Covered (Blue Note)
9. Eska – Eska (Naim Jazz)
10. Shai Maestro – Untold Stories (Motema)

Jaap Brienen (NPO Radio 6 Soul & Jazz)
1. Ben Williams – Coming Of Age (Concord)
2. Fatoumata Diawara & Roberto Fonseca – At Home (Jazz Village)
3. Melody Gardot – Currency Of Man (Decca/Universal)
4. Snarky Puppy & Metropole Orkest – Sylva (Universal)
5. Harold Mabern – Afro Blue (Smoke Sessions)
6. Hiatus Kaiyote – Choose Your Weapon (Flying Buddah)
7. Robert Glasper – Covered Live (Blue Note)
8. Saun & Starr – Look Closer (Daptone/V2)
9. Mbongwana Star – From Kinshasha (World Circuit/V2)
10. The Bad Plus & Joshua Redman – The Bad Plus Joshua Redman (WEA)

Wiboud Burkens en DJ Mace (Concertzender/Fremdtunes)
1. Kendrick Lamar – To Pimp A Butterfly (Aftermath/Interscope)
2. Hiatus Kaiyote – Choose Your Weapon (Flying Buddha)
3. Henry Wu – Negotiate (Ho Tep)
4. Kamasi Washington – The Epic (Brainfeeder)
5. Ghostface Killah & BadBadNotGood – Sour Soul (Lex)
6. KNXWLEDGE – Hud Dreems (Stone Throw)
7. Reggie B – SouloFunkaquarian (Howard Bradley)
8. Evil Needle – Reminisce (HW&W)
9. Electric Jalaba – Merhaba (Koni)
10. Swarvy – Scotch (Feelin’ Music)

Benny Claeysier (De Werf)
1. TaxiWars – TaxiWars (Universal)
2. Compro Oro – Transatlantic (W.E.R.F.)
3. Kendrick Lamar – To Pimp A Butterfly (Aftermath)
4. STUFF. – STUFF. (Buteo Buteo)
5. Kamasi Washington – The Epic (Brainfeeder)
6. Hamster Axis & Mauro – Plays The Peter Houben Songbook
7. Lapalux – Lustmore (Brainfeeder)
8. Uphigh Collective – Kineticuts (Tangram)
9. Pudding oO – A Pudding oO (Granvat)
10. Howard Peach – Howard Peach (W.E.R.F./eNR)

Guido van Dieren (Bird, Radio 6, NSJClub)
1. Sarah Elizabeth Charles – Inner Dialogue (Truth Revolution)
2. Kamasi Washington – The Epic (Braindfeeder)
3. Eska – Eska (Earthling / Naim Edge)
4. Bassekou Kouyate & Ngoni Ba – Ba Power (Glitter Beat)
5. Hiatus Kaiyote – Choose Your Weapon (Flying Buddha)
6. Dego – The More Things Stay The Same (2000 black)
7. Bill Laurance – Swift (Ropadope)
8. Flako – NatureBoy (Five Easy Pieces)
9. Makaya Mc Craven – In The Moment (International Anthem)
10. Oddissee – The Good Fight (Mello Music)

Sander Grande (Mojo, North Sea Jazz Festival)
1. Gavin Harrison – Cheating The Polygraph (Kscope)
2. Omer Klein – Fearless Friday (Neuklang)
3. Snarky Puppy & Metropole Orkest – Sylva (Impuls)
4. Melody Gardot – Currency of Man (Verve)
5. Van Hunt – The Fun Rises. The Fun Sets.
6. Hiatus Kaiyote – Choose Your Weapon (Sony)
7. Oliver’s Cinema – Act 2 (V-Flow)
8. Vincent Peirani – Living Being (Act)
9. Roisin Murphy – Hairless Toys (P Pias)
10. Dafnis Prieto Sextet – Triangles And Circles (Dafnison Music)

Jean-Paul Heck (Jazzism, Soundz)
1. Melody Gardot – Currency Of Men (Verve)
2. Algiers – Algiers (Matador)
3. James Taylor – Before This Road (Other Ok)
4. Sonny Landreth – Bound By The Blues (Provogue)
5. Daby Toure – Amofani (Cumbancha)
6. Lianne Le Havas – Blood (Warner)
7. David Sanborn – Time And The River (Okeh)
8. Cassandra Wilson – Coming Forth By the Day (Bertus)
9. Keith Jarrett – Creation (ECM)
10. Kamasi Washington – The Epic (Brainfeeder)

Guuz Hoogaerts (Bossaboogie.com)
1. Kamasi Washington – The Epic (Brainfeeder)
2. Kendrick Lamar – To Pimp a Butterfly (Aftermath)
3. Unknown Mortal Orchestra – Multi-Love (JagJaguwar)
4. Alabama shakes – Sound & Color (Rough Trade)
5 Buena Vista Social Club – Lost and Found (World Circuit)
6. The Gospel Sessions – The Gospel Sessions Vol 1
(Excelsior)
7. Pat Thomas & Kwashibu Area Band – s/t (Strut)
8. The Notations – Still Here (Numero)
9. Janne Schra – Ponzo (V2)
10. Broken Brass Ensemble – Brasshopper (Goomah)

Phil Horneman (Wicked Jazz Sounds)
1. Hiatus Kaiyote – Choose Your Weapon (Flying Buddha)
2. Glen Astro – Throwback (Tartelet)
3. Pat van Dyke – Right On Time (Jakarta)
4. Jesse Fischer & Sly5thAve – Vein Melter (Tru Thouhts)
5. Inkswel – Super Foods Vol. 1 (BBE)
6. Andreya Triana – Giants (Counter)
7. Karin Krog – Don’t Just Sing: An Anthology 1963-1999 (Light In The Attic)
8. Kamasi Washington – The Epic (Brainfeeder)
9. BJ The Chicago Kid – The M.A.F.E. Project (Motown)
10. Robbert Scherpenisse – Searching For Ai (Eigen Beheer)

Gijsbert Kamer (Volkskrant)
1. Kamasi Washington – The Epic (Brainfeeder)
2. Kendrick Lamar – To Pimp A Butterfly (Universal)
3. Branford Marsalis Quartet – Performs Coltrane’s Love Supreme Live In Amsterdam (OKeh/Sony)
4. Identikit – Here Comes A Riot (Eigen Beheer)
5. Polar Bear – Same As You (LEAF/Konkurrent)
6. Diverse Artiesten – Popcorn Exotica-R&B, Soul and Exotic Rockers from the 50’s and 60’s (Croydon Municipal)
7. Boy Edgar – Boy’s Big Band Return Live Recordings 1965-1966 (Nederlands Jazz Archief)
8. Sly And The Family Stone – Live At The Fillmore (Sony)
9. Van Morrison – Duets Reworking The Catalogue (Exile)
10. Snarky Puppy And Metropole Orkest – Sylva (Impulse/Universal)

Niels Nieuborg (North Sea Jazz Club)
1. Khaira Arby – Gossip (Xango)
2. Kamasi Washington – The Epic (Brainfeeder)
3. Eska – This Is How A Garden Grows (Earthling/Naim Edge)
4. Robert Glasper – Covered (Blue Note)
5. Terence Blanchard – Breathless (Blue Note)
6. Mavis Staples – Your Good Fortune (Anti)
7. Bill Laurance – Swift (GroundUP)
8. Tony Bennett & Bill Evans – The Complete Tony Bennett / Bill Evans Recordings (Concord)
9. Becca Stevens Band – Perfect Animal (Universal)
10. Bugge Wesseltoft – Bugge & Friends (Blue Note)

Onno Post (LantarenVenster, Musicweb)
1. Snarky Puppy & Metropole Orkest – Sylva (Impulse)
2. Kamasi Washington – The Epic (Brainfeeder)
3. Emanative – Lightyears Of The Darkness (Brownswood)
4. Mbongwana Star – From Kinshasa (World Circuit)
5. Colin Stetson/Sarah Neufeld – Never Were The Way She Was (Constellation)
6. Sara Mitra – Losing You (Impossible Ark)
7. Chassol – Big Ark (Tricatel)
8. Dayme Arocena – Nueva Era (Brownswood)
9. Seven Davis Jr. – Universes (Ninjatune)
10. Ben Williams – Coming Of Age (Concord)

Huub van Riel (Bimhuis)
1. The Nels Cline Singers – Macroscope (Mack Avenue)
2. Feecho – Bums (Negocito)
3. Branford Marsalis Quartet – Coltrane’s A love Supreme Live in Amsterdam (Okeh)
4. Myra Melford – Snowy Egret (Enja)
5. Jason Moran – All rise: A Joyful Elegy For Fats Waller (Blue Note)
6. Atomic – Lucidity (Jazzland)
7. Tim Berne’s Snakeoil – You’ve Been Watching Me (ECM)
8. BKO Quintet – Bamako Today (Buda Musique)
9. Eric Vloeimans’ Oliver’s Cinema – Act 2 (V-Flow)
10. Mehmet Polat Trio – Next Spring (Homerecords)

Davy Van Robays (Gent Jazz)
1. Colin Stetson & Sarah Neufeld – Never Were The Way She Was (Constellation)
2. Van Morrison – Duets (RCA)
3. José James – Yesterday I Had The Blues The Music of Billie Holiday (Blue Note)
4. TaxiWars – TaxiWars (Universal)
5. Snarky Puppy & Metropole Orkest – Sylva (Impulse!/Universal)
6. Ifa y Xango Tentet – Twice Left Handed \\Shavings (Negocito)
7. Linus + Skarbo/Leroux – Linus (Negocito)
8. Kendrick Lamar – To Pimp A Butterfly (Aftermath)
9. Kris Davis Infrasound – Save Your Breath (Clean Feed)
10. Sylvie Courvoisier, Mark Feldman Quartet – Birdies For Lulu (Intakt)

Monte La Rue (Jazz Deluxe)
1. Alex Puddu – Soul Tiger (SCEB Series}
2. Sly5thAve – Vein Melter (Tru Thoughts)
3. Parov Stelar – The Demon Diaries (Etage Noir)
4. Dokkerman & The Turkeying Fellaz – Illegal Move (Tramp)
5. Joyce Elaine Yuille – Welcome To My World (Schema)
6. Frenic – Monomuth (NOL)
7. Chappell – Let Me Take You (Suntree)
8. DJ Cam – Miami Vice (Bentley Bass Music)
9. The Mighty Mocambos – Showdown (Legere)
10. Basso Valdambrini Quintet – Fonit (Rearward)

Etienne de Smet (jazz030.nl)
1. Lucas Pino – No Net Nonet (Origin)
2. Josh Nelson – Exploring Mars (Origin)
3. Julia Hulsmann & Theo Bleckmann – AClear Midnight (ECM)
4. Vijay Iyer – Break Stuff (ECM)
5. The H2 Bigband – It CouldHappen (Origin)
6. Silje Nergaard – Chain Of Days (Okeh)
7. Alex Sipiagin – Balance 38-58 (Criss Cross)
8. Avishai Cohen Trio – From Darkness (Razdaz)
9. Lage Lund – Idle Wind (Criss Cross)
10. Justin Kauflin – Dedication (Jazz Village)

Tim Sprangers (Jazzism, De Ruimte)
1. Linus + Skarbo / Leroux – Linus + Skarbø / Leroux (El Negocito)
2. Chris Lightcap’s Bigmouth – Epicenter (Clean Feed)
3. Monkey Plot – Angående omstendigheter som ikke lar seg nedtegne (Hubro)
4. Ray Anderson’s Organic Quartet – Being The Point (Intuition)
5. Grünen – Pith & Twig (Clean Feed)
6. Jakob Bro – Gefion (ECM)
7. Reijseger/Fraanje/Sylla – Count Till Zen (Winter & Winter)
8. Polar Bear – Same As You (Leaf)
9. Vijay Iyer – Break Stuff (ECM)
10. Bram Stadhouders & Aart Strootman – Monasteria (Challenge)

Bartho van Straaten (Paradox, Jazz in Duketown)
1. Bill Laurance Project – Swift (GroundUP Music)
2. Jakob Bro Trio – Gefion (ECM)
3. Shai Maestro Trio – Untold Stories (Sound Surveyor)
4. Olivers Cinema – Act 2 (V-Flow)
5. Mark Guiliana Jazz Quartet – Family First (Beat Music)
6. Polar Bear – Same As You (The Leaf Label)
7. Guillaume Perret & The Electric Epic – Open Me (Kakloum)
8. Marzio Scholten’s Identikit – Here Comes A Riot (Eigen Beheer)
9. Scott Henderson Trio – Vibe Station (Eigen Beheer)
10. Jeroen van Vliet – Zeeland Suite Revisited (Eigen Beheer)

Deel bericht

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email

Laatste nieuws