Menu Sluiten

Jazz Not Jazz # 2015, de lijstjes

Mike Bindraban (Good Music Company)
1. Vijay Iyer – Break Stuff (ECM)
2. Electric Wire Hustle – Love Can Prevail (EWH)
3. Mathias Eick – Midwest (ECM)
4. Tigran Hamasyan – Mockroot (Nonesuch)
5. Plaistow – Titan (Two Gentlemen)
6. Marc Cary – Rhodes Ahead Vol. 2 (Motema Music)
7. Andreya Triyana – Giants (Ninja Tune)
8. Mirel Wagner – When The Cellar Children See The Light Of Day (Sub Pop)
9. Somi – The Lagos Music Salon (Okeh/Sony)
10. Beat Spacek – Modern Streets (Ninja Tune)

Frank Bolder (LantarenVenster/North Sea Jazz Festival)
1. Avishai Cohen Trio – From Darkness (Razdaz)
2. Tigran Hamasyan – Mockroot (Nonesuch)
3. Frazey Ford – Indian Ocean (Nettwerk/V2)
4. Marius Neset – Pinball (Act)
5. Vijay Iyer Trio – Break Stuff (ECM)
6. Troyka – Ornithophobia (Naim Audio)
7. Mathias Eick – Midwest (ECM)
8. Anouar Brahem – Souvenance (ECM)
9. The Jasper Blom Quartet – Audacity (Mainland)
10. Dans Dans – 3 (Unday)

Jaap Brienen (NPO Radio 6 Soul & Jazz)
1. Jose James – Yesterday I Had The Blues (Blue Note)
2. D’Angelo & The Vanguard – Black Messiah (Sony)
3. Rumer – Into Color (WEA)
4. Buena Vista Social Club – Lost & Found (World Circuit)
5. Pops Staples – Don’t Lose This (Anti-)
6. Ntjam Rosie – The One (Gentle Daze)
7. Bruut! – Mad Pack (Dox)
8. Kovacs – Shades Of Black (WEA)
9. Marcus Miller – Afrodeezia (Blue Note)
10. Bob Marley – Easy Skanking In Boston ’78 (Island)

Wiboud Burkens & DJ Mace-Fremdtunes (Concertzender, JazznotJazzradio)
1. Ntjam Rosie – The One (Gentle Daze)
2. Various artists – Nova Tunes 3.1 (Nova)
3. Jasper Blom – Audacity (Mainland)
4. Andreya Triana – Giants (Counter)
5. Jo Sarah – Citizen Of The World (Munich)
6. Singularis – Soulection White Label 012 (Soulection)
7. Bugge Wesseltoft, Hendrik Schwartz & Dan Berglund – Trialogue (Jazzland)
8. Oaktree & Avondlicht – Amalgamation (Fog Mountain)
9. Beat Music – Los Angeles Improvisations (Beat)
10. Fulgeance & DJ Scientist – The Sovjet Tape (First Word)

Benny Claeysier
1. Nordmann – Alarm (W.E.R.F. / 9000)
2. Omer Klein – Fearless Friday (NeuKlang)
3. Marc Cary – Rhodes Ahead Vol.2 (Motéma Music)
4. Reijseger/Fraanje/Sylla – Count Til Zen (Winter & Winter)
5. Marius Neset – Pinball (ACT)
6. BadBadNotGood & Ghostface Killah – Sour Soul (Lex Records)
7. BRZZVLL & Anthony Joseph – Engines (Vinylla)
8. De Beren Gieren / Susana Santos Silva – The Detour Fish (Clean Feed)
9. Vijay Iyer Trio – Break Stuff (ECM)
10. Jeremy Pelt – Tales, Musings And Other Reveries (Highnote)

Guido van Dieren (Bird, Radio 6, NSJClub)
1. Skymark – Waves From The Nucleas (Modern Sun)
2. Matthew Halsall – Fletcher Mos Park (Gondwana)
3. Benjamin Clementine – At Least For Now (Universal)
4. Natalie Prass – Natalie Prass (Spacebomb)
5. Makaya Mc Craven – In The Moment (International Anthem)
6. Criolo – Convoque Sue Buda (Vagalume)
7. Jazmine Sullivan – Reality Show (RCA)
8. Marc Cary – Rhodes Ahead (Motema Music)
9. Be (Garth Be) – Seven Moments (SweetSticky)
10. BadBadNotGood – Sour Soul (Lex)

Sander Grande (Mojo, North Sea Jazz Festival)
1. Avishai Cohen Trio – From Darkness (Razdaz)
2. Gustavo Santaolalla – Camino (Sony)
3. Badbadnotgood & Ghostface Killah – Sour Soul (Lex)
4. Anouar Brahem – Souvenance (ECM)
5. Tigran Hamasyan – Mockroot (Nonesuch)
6. Thomas Enhco – Feathers (Verve)
7. Hiatus Kaiyote – Choose Your Weapon (Sony)
8. Vijay Iyer Trio – Break Stuff (ECM)
9. Batik – Headland (Challenge)
10. Nneka – My Fairy Tales (Bushqueen Music)

Guuz Hoogaerts (Bossaboogie.com)
1. Natalie Prass – Natalie Prass (SpaceBomb)
2. Silk Rhodes – Silk Rhodes (Stones Throw)
3. Africa Express – Presents Terry Riley In C Mali (Africa Express)
4. Father John Misty – I Love You, Honeybear (Bella Union)
5. New Cool Collective – Electric Monkey Sessions (Dox)
6. Zun Zun Egui – Shackles Gift (Bella Union)
7. Diverse artiesten – Best Of Cerrone Productions (Because)
8. Janne Schra – Ponzo (V2)
9. Diverse artiesten – DISCO (Soul Jazz)
10. Gideon van Gelder – Lighthouse (Rosen)

Phil Horneman (Wicked Jazz Sounds)
1. The Astral Journey – The Astral Journey (Darker Than Wax)
2. DJ Oil – Phantom (BBE)
3. Benjamin Clementine – At Least For Now (Universal)
4. Tuxedo – Tuxedo (Stones Throw)
5. Bruut! – Mad Pack (Dox)
6. Romare – Projections (Ninja Tune)
7. Hiatus Kaiyote – Choose Your Weapon (Flying Buddha)
8. Jessica Care Moore – Black Tea ’The Legend Of Jessi James’ (Javotti Media)
9. Thom Hoorweg – Two Faced (Harlem)
10. DJ Spinna Presents The Sound Beyond The Stars – The Essential Remixes (BBE)

Dick Hovenga (Jazzism)
1. Matthew E. White – Fresh Blood (Spacebomb)
2. Portico – Living Fields (Ninja Tune)
3. Avishai Cohen Trio – From Darkness (Razdaz)
4. Troyka – Ornithophobia (Naim Jazz)
5. Natalie Prass – Natalie Prass (Spacebomb)
6. Chris Potter Underground Orchestra – Imaginary Cities (ECM)
7. Eska – Eska (Naim Jazz)
8. Anouar Brahem – Souvenance (ECM)
9. Avishai Cohen’ Triveni – Dark Nights (Anzic)
10. Marcin Wasilewski Trio & Joakim Milder – Spark Of Life (ECM)

Marcel Kranendonk (Jazz Enter)
1. Paal Nilsen-Love – Large Unit Erta Ale (PNL)
2. Louis Moholo Moholo Quartet- 4 Blokes (Ogun)
3. Jozef Dumoulin – A Fender Rhodes Solo (Bee Jazz)
4. Naked Wolf – Naked Wolf (El Negocito)
5. Gov’t Mule – Sco-Mule (Provogue)
6. Peter Brotzmann, Jim O’Rourke, Keiji Haino – Two City Blues (Trost)
7. Steven Bernstein, Paolo Fresu, Gianluca Petrella & Marcus Rojas – Brass Bang! (Tuk)
8. Dave Douglas & Uri Caine – Present Joy (Greenleave)
9. Nate Wooley, Dave Rempis, Pascal Niggenkemper & Chris Corsano – From Wolves To Whales (Aerophonic)s
10. Mats Gustafsson NU Ensemble – Hidros 6: Knockin’ (NotTwo)

Niels Nieuborg (NSJClub)
1. Tigran Hamasyan – Mockroot (Nonesuch)
2. THEESatisfaction – EarthEE (Sub Pop)
3. Mayer Hawthorne – Tuxedo (Stones Throw)
4. Vijay Iyer – Break Stuff (ECM)
5. Jose James – Yesterday I Had The Blues: The Music Of Billie Holiday (Blue Note)
6. Pops Staples – Don’t Lose This (Anti-)
7. Rudresh Mahanthappa – Bird Calls (ACT)
8. Kwabs – Love + War (Atlantic)
9. Sachal – Slow Motion Miracles (Sony)
10. The O’My’s – Keeping The Faith (Eigen Beheer)

Onno Post (LantarenVenster)
1. D’Angelo – Black Messiah (RCA/Sony)
2. Onom Agemo & The Disco Jumpers – Cranes and Carpets (Agogo)
3. Romane – Projections (Ninjatune)
4. Grandbrothers – Dilation (Film)
5. Atanga Boom! – Atanga Boom! (Flyin’ High)
6. Fabiano do Nascimento – Danca Dos Tempos (Now Again)
7. Matana Roberts – Coin Coin Chapter Three
(Constellation)
8. Benjamin Clementine – At Least For Now (Universal)
9. Bruut! – Mad Pack (Dox)
10. Tuxedo – Tuxedo (Stones Throw)

Davy Van Robays (Gent Jazz)
1. Vijay Iyer Trio – Break Stuff (ECM)
2. Jack DeJohnette – Made In Chicago (ECM)
3. D’Angelo & The Vanguard – Black Messiah (RCA)
4. Ibeyi – Ibeyi (XL Recordings)
5. Nordmann – Alarm (9000 Records
6. Avishai Cohen’s Triveni – Dark Nights (Anzic)
7. Balloni – Belleke (Clean Feed)
8. STUFF – STUFF (Buteo Buteo)
9. Björk – Vulnicura (One Little Indian)
10. Tony Malaby’s Tubacello – Scorpion Eater (Clean Feed)

Monte La Rue (Jazz Deluxe/SublimeFM)
1. The Mighty Mocambos – Showdown (Legere)
2. The Baker Brothers – Hear No Evil (Fish Legs)
3. Gerardo Frisina – Movement (Schema)
4. Lucky Brown – Mystery Road (Tramp)
5. Dawn Pemberton – Say Somethin’ (Do Right)
6. Cookin’ On 3 Burners – Blind Bet (CO3B)
7. Osaka Monaurail – Riptide (Unique)
8. Ray Lugo & The Boogaloo Destroyers – Que Chevere (Freestyle)
9 The Raah Project – Take Me Elsewhere (Black
Marigolds)
10. Various – Praise Poems (Tramp)

Etienne de Smet (Radio 6 in the morning)
1. Jasper Blom Quartet – Audacity (Mainland Records)
2. Tigran Hamasyan – Mockroot (Nonesuch)
3. James Farm – City Folk (Nonesuch)
4. Mark Murphy – Shadows (TCB)
5. Dutch Concert Bigband – Plays Dutch Originals (Eigen Beheer)
6. Jimmy Greene – Beautiful Life (Mack Avenue)
7. Terje Bjorklund – Yesterday Song (Reflect)
8. Stefano Bollani – Joy In Spite Of Everything (ECM)
9. Bill Frisel – Guitar In The Space Age (Okeh)
10. Lars Danielsson – Liberetto II (ACT)

Tim Sprangers (Jazzism)
1.
Machtelinckx, Jensson, Badenhorst, Wouters – Flock (El Negocito)
2. Christian Wallumrød – Pianokammer (Hubro)
3. Dans Dans – 3 (Unday)
4. Sidsel Endresen & Stian Westerhus – Bonita (Rune Grammafon)
5. Albatrosh – Night Owls (Rune Grammafon)
6. James Farm – City Folk (Nonesuch)
7. KRUPA & The Genes – KRUPA & The Genes (Eigen Beheer)
8. CORTEX – Live! (Clean Feed)
9. Bill Frisell – Guitar In The Space Age (Okeh)
10. Jasper Blom Quartet – Audacity (Mainland)

Reinier Thijs (Bimhuis)
1. Luc Ex’ Assemblee – Selftitled (Red Note)
2. Brötzmann / Edwards / Noble – Soulfood Available
(Clean Feed)
3. Miguel Zenón – Identities Are Changeable (Miel Music)
4. Chris Potter Underground Orchestra – Imaginary
Cities (ECM)
5. Alexander von Schlippenbach & Aki Takase –
So Long, Eric! (Heads Up)
6. Vijay Iyer Trio – Break Stuff (ECM)
7. Jeff Neve – One (Universal)
8. James Farm – City Folk (Nonesuch)
9. Joe Morris Quartet – Balance (Clean Feed)
10. Yuri Honing – Desire (Challenge)

Deel bericht

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email

Laatste nieuws

Leuven Jazz is groots en divers

Leuven Jazz zag het groots en vooral verscheiden voor de zevende editie. Een internationale topavond, jong Belgisch talent, filmvoorstellingen, huiskamerconcerten en tentoonstellingen verspreid over de

Lees verder »