Menu Sluiten

Jazz Not Jazz #1 2015, De Lijstjes

Een selectie van de individuele lijstjes voor Jazz Not Jazz uit Jazzism #1 2015 

Mike Bindraban (Good Music Company)
1. Butcher Brown – All Purpose Music (Jellowstone/Ropeadope)
2. FORQ – FORQ (GroundUP/Ropeadope)
3. Avishai Cohen – Dark Nights (Anzic)
4. Erik Truffaz – Being Human Being (Two Gentlemen)
5. Indigo Jam Unit – Milestone (Basis)
6. Hiatus Kaiyote – By Fire (Eigen Beheer)
7. Tatran – Shvat (Eigen Beheer)
8. Curtis Harding – Soul Power (Burger)
9. Pace Cadets – Virginiaupinya (Jellowstone)
10. Tosca – Odeon (!K7)

Frank Bolder (LantarenVenster, North Sea Jazz Festival)
1. Avishai Cohen’s Triveni – Dark Nights (Anzic)
2. James Farm – City Folk (Nonesuch, Warner)
3. Krupa & The Genes – Krupa & The Genes (Krupa)
4. Curtis Harding – Soul Power (Anti)
5. Maarten Hogenhuis – 4/3 (eigen beheer)
6. Ruthie Foster – Promise Of A Brand New Day (Blue Corn Music)
7. Zaz – Paris (Parlophone)
8. Tommy Moustache – Tommy Moustache (Elevate)
9. Candi Staton – Life Happens (Beracah Records)
10. Wayne Krantz – Good Piranha Bad Piranha (AbstractLogix)

JAAP BRIENEN (Radio 6 Soul & Jazz)
1. Curtis Harding – Soul Power (Epitaph)
2. Diverse artiesten – Round Nina, A Nina Simone Tribute (Verve)
3. New Cool Collective – Electric Monkey Sessions (Dox)
4. Brandon Williams – XII (Soulasis)
5. Idris Elba – …Presents Mi Mandela (Green Door Pictures)
6. The Ephemerals – Nothin’ Is Easy (Jalapeño)
7. The Cool Quest – Funkin’ Badass
8. Sarah Marie Young – Little Candy Heart (Snip)
9. Gerardo Frisina – Movement (Schema)
10. Diverse artiesten – Black America Sings Sam Cooke (Ace)

Wiboud Burkens & DJ Mace-Fremdtunes (Concertzender, JazznotJazzradio)
1. Flying Lotus – You’re Dead (Ninja Tunes)
2. Silk Rhodes – Silk Rhodes (Stone Throw)
3. Dorian Concept – Joined Ends (Ninja Tunes)
4. Coco Bryce – Cold As Ice (Fremdtunes)
5. Adrian Young – Black Dynamite (Wax Poetic)
6. The Greg Foat Group – Live At The Playboy Club, London
7. Hiatus Kayote – By Fire (Sony)
8. Emufucka – Island (Fremdtunes)
9. Mark Guiliana – The Los Angeles Improvisations (Beat Music Production)
10. Various Artists – Gilles Peterson presents Brownswood Bubblers 11 (Brownswood)

Guido van Dieren (Bird, Radio 6, NSJClub)
1. Theo Parrish – American Intelligence (Sound Signature)
2. Silk Rhodes – Silk Rhodes (Stones Throw)
3. Jeff Neve – One (Universal)
4. Be (Garth Be) – The Seven Movements (Sweet Sticks)
5. The Jb’s – These Are The Jb’s (Now Again)
6. Tony Allen – Film Of A Life (Harmonia Mundi)
7. Sinkane – Mean Love (City Slang)
8. Les Sins – Michael (Company Concurrent)
9. Tommy Moustache – Tommy Moustache (Dox)
10. Orquestra La Moderna De New York – La Oportunidad (Dociedad)

Koen Graat (November Music, Jazz in Duketown, Verkadefabriek)
1. Vijay Iyer – Rites Of Holi (ECM)
2. Avishai Cohen’s Triveni – Dark Nights (Anzic)
3. James Farm – City Folk (Nonesuch)
4. Michael Wollny – Weltentraum Live (ACT)
5. Jarrett & Haden & Motian – Hamburg ’72 (ECM)
6. De Beren Gieren & Susana Santos Silva – The Detour Fish (Clean Feed)
7. Angels 9 – Injuries (Clean Feed)
8. Bill Laurence – Flint (GroundUP)
9. Jef Neve – One (Universal)
10. Clarence Penn – Monk: The Lost Files (Origin)

Sander Grande (Mojo, North Sea Jazz Festival)
1. Dans Dans – 3 (Unday)
2. Tommy Moustache – Tommy Moustache (Dox)
3. Nick Hakim – Where Will We Go (ep, Earseed)
4. James Farm – City Folk (Nonesuch)
5. David Virelles Quartet – Mboko (ECM)
6. Hiatus Kaiyote – By Fire (ep, Sony)
7. Candi Staton – Life Happens (Beracah)
8. Gov’t Mule – Dark Side of the Mule (Provogue)
9. Curtis Harding – Soul Power (Burger)
10. Big Krit – Cadillactica (Def Jam)

Guuz Hoogaerts (Bossaboogie.com)
1. Silk Rhodes – Silk Rhodes (Stones Throw)
2. Mr President – Hips Shaking (Favorite)
3. Gideon van Gelder – Lighthouse (Rosen)
4. Kindness – Otherness (PIAS)
5. We’ll Make It Right – House (Dox)
6. Adnan Joubran – Borders Behind (Harmonia Mundi)
7. Fumaca Preta – Fumaca Preta (Soundway)
8. Moonlight Breakfast – Shout (RAR)
9. Fantasma – Eye Of The Sun (ep, Soundway)
10. New Cool Collective – Electric Monkey Sessions (Dox)

Phil Horneman (Wicked Jazz Sounds)
1. I.N.T. – Percy La Rock (ep, Rwina)
2. Silk Rhodes – Silk Rhodes (Stones Throw)
3. The Greg Foat Group – Live At The Playboy Club London (Jazzman)
4. Various Artists – Bubblers Eleven (Brownswood)
5. The Jazz Workshop – Mezare Israel Yekabtzenu (Fortuna)
6. Theo Parrish – American Intelligence (Sound Signature)
7. Dawn Pemberton – Say Something (Do Right)
8. Teus Nobel – Way Beyond (Flyin’ High)
9. The Mighty Sceptres – All Hail The Mighty Sceptres (Ubiquity)
10. Joyce Moreno – Raiz (Far Out)

Dick Hovenga (Jazzism)
1. Jef Neve – One (Universal)
2. Marcin Wasilewski Trio & Joakim Milder – Spark Of Life (ECM)
3. Mammal Hands – Animalia (Gondwana)
4. Various Artists – Peru Bravo (Tiger’s Milk)
5. Budos Band – Burnt Offering (Daptone)
6. Marcos Valle/Stacey Kent – Ao Vivo (Okeh!)
7. Abelardo Barroso – Cha Cha Cha (World Circuit)
8. Neil Cowley Trio – Touch And Flee (Naim)
9. Gideon van Gelder – Light House (Rosen)
10. The Gloaming – The Gloaming (Real World)

Pieter Koten (STORM!, Vrijstaat O.)
1. Bugge Wesseltoft, Henrik Schwarz & Dan Berglund – Trialogue (Universal)
2. BRZZVLL feat. Anthony Joseph – Engines (Zephyrus Music)
3. Avishai Cohen Triveni – Dark Nights (Anzic)
4. De Beren Gieren & Susana Santos Silva – The Detour Fish (Clean Feed)
5. Jason Moran & Meshell Ndegeocello – All Rise (Blue Note)
6. Dans Dans – 3 (Unday)
7. Machtelinckx/Badenhorst/Jensson/Wouters – Flock (El Negocito)
8. Otis Brown III – The Thought Of You (Blue Note)
9. Nordmann – Alarm! (De Werf Records)
10. Flying Lotus – You’re dead! (Warp)

Marcel Kranendonk (jazz enter)
1. Alexander Hawkins & Louis Moholo-Moholo – Keep Your Heart Straight (Ogun)
2. Peter Evans Quintet – Destination Void (More is More)
3. Maarten Hogenhuis – 4/3 (MH)
4. Paul van Kemenade – Three Horns And A Bass (Eigen Beheer)
5. John Zorn – Valentines Day (Tzadik)
6. Vlek – Smoking Gun (Eigen Beheer)
7. David Virelles – Mboko (ECM)
8. John Coltrane – Meditations (Impuls)
9. Ken Vandermark – Nine Ways To Read A Bridge (NotTwo)
10. Frode Haltli – Vagabonde Blu (Hubro)

Monte La Rue (Jazz Deluxe/SublimeFM)
1. Gerardo Frisina – Movement (Schema)
2. Osaka Monaurail – Riptide (Unique)
3. Dawn Pemberton – Say Somethin’ (Do Right)
4. Lost Midas – Off The Course (Tru Thoughts)
5. The Baker Brothers – Hear No Evil (Fish Legs)
6. Cookin’ On 3 Burners – Blind Bet (CO3B)
7. Afro Latin Vintage Orchestra – Pulsion (Ubiquity)
8. Club Des Belugas – Fishing For Zebras (Chin Chin)
9. Sahib Shihab – Sentiments (Sonet)
10. Mr President – Hips Shaking (Favorite)

Niels Nieuborg (NSJClub)
1. Mark Ronson – Uptown Special (Sony/BMG)
2. Silk Rhodes – Silk Rhodes (Stones Throw)
3. When I Reach That Heavenly Shore – Unearthly Black Gospel 1926- 1936 (Tompkins Square)
4. Tigran Hamasyan – Mockroot (Nonesuch)
5. Sumy – Tryin To Survive (Rush Hour)
6. Ghostface Killah – 36 Seasons (Salvation/Tommy Boy)
7. Marc Cary Focus Trio and Friends – Cosmic Indigenous (Motema)
8. Theo Parrish – American Intelligence (Sound Signature)
9. Petite Noir – The King Of Anxiety (Domino/Double Six)
10. Joyce – Raiz (Farout)

Onno Post (lantarenvenster)
1. Theo Parrish – American Intelligence (Sound Signature)
2. Tony Allen – Film of Life (Jazz Village)
3. Richard Spaven – Whole Other (Fine Line)
4. The Bank – Europa Center (Ambassador’s Reception)
5. Russo Passapusso – Paraiso da Miragem (Oloko)
6. Rocky Marsiano – Meu Kamba (Adam and Liza music)
7. James Farm – City Folk (Nonesuch)
8. Bugge Wesseltoft, Henrik Schwarz & Dan Berglund – Trialogue (Universal)
9. Silk Rhodes – Silk Rhodes (Stones Throw)
10. New Cool Collective – Electric Monkey Sessions (Dox)

Davy Van Robays (gent jazz)
1. Dans Dans – 3 (Unday)
2. Balloni – Belleke (Clean Feed)
3. Ran Blake – Cocktails At Dusk (Impulse)
4. ZAZ – Paris (Warner)
5. Abraxas – Psychomagia (Tzadik)
6. Keith Jarrett-Charlie Haden-Paul Motian – Hamburg ’72 (ECM)
7. Einstürzende Neubauten – Lament (Potomak)
8. Ibeyi – Ibeyi (XL)
9. Andy Stott – Faith In Strangers (Modern Love)
10. Tony Bennett & Lady Gaga – Cheek To Cheek (Interscope/Columbia)

Etienne de Smet (radio 6 jazz in the morning)
1. James Farm – City Folks (Nonesuch)
2. Wayne Krantz – Good Piranha, Bad Piranha (Abstract Logicx)
3. Marcin Wasilewski – A Spark Of Life (ECM)
4. Chano Dominquez & Nino Josele – Chano & Josele (Calle 54)
5. Gwilym Simcock – Instrumation (ACT)
6. Little Known Facts – In Search Of The New Temple (Eigen Beheer)
7. Iiro Rantala String Trio – Anyone With A Heart (ACT)
8. The Chamber Music Project – Who’s The Bossa (Music & Words)
9. Ngyen Le & NDR Bigband – Celebrating The Dark Side Of The Moon (ACT)
10. Diana Krall – Wallflower (Universal)

Tim Sprangers (JAZZISM)
1. Dans Dans – 3 (Unday Records)
2. KRUPA & The Genes – KRUPA & The Genes (Eigen Beheer)
3. Erik Honoré – Heliographs (Hubro)
4. Yannis Kyriakides & Andy Moor – A Life Is A Billion Heartbeats (Unsounds)
5. New Cool Collective – Electric Monkey Sessions (Dox)
6. Møster – Inner Earth (Hubro)
7. Luc Ex Assemblée – Luc Ex Assemblée (Red Note)
8. ICP Orchestra – East Of The Sun (ICP)
9. De Beren Gieren & Susana Santos Silva – The Detour Fish (Clean Feed)
10. Knalpot – Yes Please (Eat Concrete)

Deel bericht

Laatste nieuws

Jazzism 4 2022

Op de cover Carlos Santana. Jazzism sprak met de legende over zijn rijke muzikale verleden, maar ook over zijn toekomstplannen. De Noorse pianist Tord Gustavsen

Lees verder »