Spannende plaat van een van de meest eigenzinnige jazzbands van het land
Kenturah’s Kitchen uit de regio Den Haag/Rotterdam is al jaren een van de meest eigenzinnige jazzbands van het land. Dat levert lovende recensies op, maar weinig optredens, want de muziek van de band rond toetsenist Ed Baatsen past niet in een hokje.
Daar heeft de nieuwe drummer, Friso van Wijck, die in 2024 het krukje overnam van Bert Kamsteeg, geen verandering in gebracht. Deze keer geen uitstapjes richting Edvard Grieg in combinatie met Krezip, wel veel Monkiaanse grilligheid.
Dat begint al met Slow Limp Dance, dat, de titel zegt het al, een hortende en stotende introductie vormt in het avontuurlijke brein van de drie makers. Het zeven minuten durende titelnummer, poiesis is Grieks en betekent zoveel als een scheppingsproces, het moment waarop iets uit zichzelf tot wording komt, zoals een vlinder uit een pop, toont precies dat. Baatsen improviseert op zijn piano, drummer Van Wijck structureert en legt accenten, terwijl Han Slinger op zijn bas voor een fundament zorgt. Dat is ook wat er gedurende deze hele, spannende plaat gebeurt. Met een fraaie titel als Rompslomp, je hoort precies dat, een hoop gedoe maar op het eind komt het goed, gun je Kenturah’s Kitchen veel meer belangstellende luisteraars. Leuke band!
DIETMAR TERPSTRA
PoiΣsis – Kenturah’s Kitchen (Eigen Beheer) uit op 4 juli 2026



