Menu Sluiten
The Messthetics And James Brandon Lewis

The Messthetics And James Brandon Lewis

The Messthetics And James Brandon Lewis
Impulse
Jazz
In 2016 besloten voormalige Fugazi- leden Joe Lally (bas) en Brendan Canty (drums) de handen ineen te slaan met Anthony Pirog. Een jazzgitarist in combinatie met de ritmesectie van een gezaghebbende hardcorepunkband uit de tweede helft van de jaren tachtig van de vorige eeuw was al bijzonder. Maar met de toetreding van supersaxofonist James Brandon Lewis treedt deze sowieso al bijzondere combine nog een trapje hoger in het contemporaine jazzuniversum. Zijn compositie Fear Not van het vorig jaar verschenen album Eye Of I waarop het drietal voor het eerst met hem samen speelt en een solide fundering legt voor de waanzinnig klinkende tenor van Lewis blijkt de voorbode van een innige muzikale vriendschap. Op hun titelloos debuut komt die volledig tot bloei. Nu was Fugazi altijd al een buitenbeentje binnen de punkscene en is Lewis’ muzikale stootkracht nauwelijks te stuiten. Grenzen worden overschreden en de energie spat uit de speakers. Het voorafgaand aan de release te beluisteren Emerge en That Thang waarin funk wordt gekoppeld aan exotische toonladders zijn nog maar het topje van de ijsberg. Soms is het Lewis die met zijn enthousiaste solo’s de overhand neemt.De gejaagde ritmiek in Fourth Wall of het basloopje in The Time Is The Place zijn momenten waarin onmiskenbaar Fugazi doorklinkt, maar over de gehele linie is de versmelting van creatieve geesten compleet. Benieuwd wat dit uitzonderlijke kwartet ons in de toekomst nog gaat brengen.
Marcel Haerkens

Deel bericht

Laatste recensies

Butcher Brown

Letters From The Atlantic Concord Jazz/V2 Butcher Brown omschrijft zichzelf als ‘hip-hop Mahavishnu’, een moderne 21ste-eeuwse erfgenaam van jazzrockformaties uit de jaren 70 als Mahavishnu

Lees verder »

Joep van Rhijn

Between Fact & Fiction Eigen beheer Trompettist en bugelspeler Joep van Rhijn heeft een nieuws album: Between Fact & Fiction. Dit project is een samenwerking met de

Lees verder »

Buddy Guy

This Is Buddy Guy! Craft Recordings/Concord In 1968 tekende Buddy Guy bij Vanguard en bracht er zijn tweede studioalbum A Man And The Blues uit.

Lees verder »