Menu Sluiten
.jpg

Scandinavian Art Ensemble with Tomasz Stańko 

The Copenhagen Session vol. 1

April Records

Er deden al langer geruchten de ronde dat er opnamen bestonden van een groep jonge Deense en Poolse jazzmusici die in februari 2016 samenkwamen in een studio in Kopenhagen. En daar een aantal stukken op te nemen met de Poolse avant-gardist Tomasz Stańko.

Stańko was te gast tijdens de Jazz Denmark’s Summer Session. Een inmiddels bijna legendarische samenkomst waar jongere maar professionele jazzmusici gekoppeld worden aan grootheden uit het genre. Om zo beider horizon te verbreden. Te gast waren in de loop der jaren onder meer Michael Brecker, Brian Blade, Omer Avital en Ambrose Akinmusire. En dus ook Stańko. Waarmee de basis werd gelegd voor deze sessies, die in 2 delen door April Records worden uitgebracht.

Het album, uiteraard ook uitgebracht in keurig verzorgd vinyl, bevat een 6-tal opnamen. Geschreven door onder meer de IJslandse trompettist Snorri Sigurdason (One O’Clock Junk), vibrafonist Martin Fabricius (Before The Rain) en Stańko zelf (The Dark Eyes Of Martha Hirsch).

Scandinavian Art Ensemble is in feite een gelegenheidsband, samengesteld door Stańko. Omdat hij ze samen wel goed vond klinken. Hij zorgde als het ware voor de synergie. En liet de individuele (Scandinavische én Poolse) leden beter klinken. Gedurende een deel van de opnamen speelde Stańko niet, hij luisterde slechts. Zodra hij zijn trompet ter hand nam, voegde hij impressionistische penseelstreken toe aan het klankpalet van het orkest. Toch valt elke noot op zijn plek. Dat maakt dit album een waardevol document.

Dietmar Terpstra 

Deel bericht

Laatste recensies

Rick James

Collected Music On Vinyl Rick James (1948-2004) is een van de meest tragische figuren uit de muziekgeschiedenis. Met zijn punkfunk, een sophisticated kruisbestuiving van funk,

Lees verder »

Joe Armon-Jones

All The Quiet (Part 2) Aquarii Records 2 maanden na Part 1 verschijnt het 2e All The Quiet-album van de Britse toetsenist Joe Armon-Jones. Wederom

Lees verder »