Menu Sluiten
Pilz/Dahm/Reis/Martin

Pilz/Dahm/Reis/Martin

Mayhem
BYP Badass Yogi Productions
Jazz/Impro
Verbijsterend hoe goed basklarinettist Michel Pilz (1945) klinkt. Een prachtige sound en oeverloze ideeën. En dat terwijl hij op 6 november 2023 overleed, tweeënhalf jaar nadat hij met dit spectaculaire kwartet het album Mayhem in Dudelange (L) opnam. Het komt nu pas uit en krijgt daardoor de status van een postume productie, een eerbetoon aan deze grote man van de Europese free jazz. Die onder meer speelde met ‘onze’ Jasper van ‘t Hof in de groep van de Duitse trompettist Manfred Schoof. Mayhem kun je vertalen met troep, rotzooi en chaos. Veel mensen zullen die termen gretig bezigen aangaande free jazz, maar zoals zo vaak is dat volkomen onterecht. De fenomenale pianist Michel Reis biedt een garantie voor knap beteugelde vrijheid en de slagwerkers Benoit Martiny en Pit Dahm (op tenorsax in zijn eigen Lullaby For Leo) demonstreren een hogeschool van contrasten. Tien stukken waarbij je oren constant open staan.
Coen de Jonge

Deel bericht

Laatste recensies

Buddy Guy

This Is Buddy Guy! Craft Recordings/Concord In 1968 tekende Buddy Guy bij Vanguard en bracht er zijn tweede studioalbum A Man And The Blues uit.

Lees verder »

Bugge Wesseltoft

Am Are Jazzland Recordings  Toetsenist Bugge Wesseltoft is altijd op zoek naar het experiment. Drie jaar na soloalbum Be Am komt hij met Am Are.

Lees verder »

Efraïm Trujillo

Heroes ZenneZ Records Tenorsaxofonist Efraïm Trujillo brengt met Heroes een geweldig eerbetoon aan zijn illustere voorgangers als Gato Barbieri, Stan Getz en John Coltrane. Geen tribute, maar

Lees verder »

Gerald Clayton

Ones & Twos Blue Note The Bronx, New York was een halve eeuw geleden de bakermat van een muziekrevolutie. Dj’s gingen platenspelers niet meer alleen

Lees verder »