Menu Sluiten
K.O Brass

K.O Brass

Chroma
ZenneZ Records
Jazz/World
K.O. Brass debuteerde in 2021 met Keyo. Het is een internationaal gezelschap, opgetrokken uit voormalige musici uit Colin Benders’ (Kyteman) omgeving, met onder meer Patrick Votrian (De Kift) op tuba en cimbasso. Hoewel een brassband (op de plaat aangevuld met keys en percussie), onderscheidt het vijftal zich duidelijk van branchegenoten als Gallowstreet en Valvetronic. Niet zozeer uitbundig feestgedruis is de doelstelling van K.O. Brass, maar het samenbrengen van invloeden van overal ter wereld. Zo zijn de bijdragen van de uit Israël afkomstige Kobi Arditi onderscheidend, en wordt Parijzenaar Romain Bly alom geprezen om zijn Zuid-Europese, mediterrane en oriëntaalse bijdragen. Dat maakt K.O. Brass veel meer dan de som der delen, en Chroma tot een uitermate afwisselend album waarop jazz, klassiek en volksmuziek een doeltreffend amalgaam vormen.
Dietmar Terpstra

Deel bericht

Laatste recensies

Buddy Guy

This Is Buddy Guy! Craft Recordings/Concord In 1968 tekende Buddy Guy bij Vanguard en bracht er zijn tweede studioalbum A Man And The Blues uit.

Lees verder »

Bugge Wesseltoft

Am Are Jazzland Recordings  Toetsenist Bugge Wesseltoft is altijd op zoek naar het experiment. Drie jaar na soloalbum Be Am komt hij met Am Are.

Lees verder »

Efraïm Trujillo

Heroes ZenneZ Records Tenorsaxofonist Efraïm Trujillo brengt met Heroes een geweldig eerbetoon aan zijn illustere voorgangers als Gato Barbieri, Stan Getz en John Coltrane. Geen tribute, maar

Lees verder »

Gerald Clayton

Ones & Twos Blue Note The Bronx, New York was een halve eeuw geleden de bakermat van een muziekrevolutie. Dj’s gingen platenspelers niet meer alleen

Lees verder »