Menu Sluiten
Bjørn Berge

Bjørn Berge

Heavy Gauge
Blue Mood Records/PIAS
Blues
Als we niet om ons heen kijken, denken we soms dat we in ons land de echte vertegenwoordigers van een Europese bluesscene hebben voorgebracht. Harry Muskee, Oscar Benton, Ralph de Jong, u weet wel. Onzin natuurlijk, in elk land zijn er lieden die hun eigen maatstaf voor bluesmuziek hebben vormgegeven. Zanger-gitarist Bjørn Berge is zo iemand. Geboren in Noorwegen, winnaar van diverse prijzen (onder meer een soort Noorse Grammy) en ook een innovator van het genre. Daar komt bij dat hij een echte gitaarvirtuoos is, wat zonneklaar naar voren komt in een hondsmoeilijk stuk als Rip Off, een regelrechte showcase. De stem van bluesviking Berge is gestoffeerd met gravel en gruis van Noorse berghellingen, en dat is soms iets teveel van het goede. Maar zijn gitaarspel, trouw gesteund door bassist Kjetil Ulland en drummer Kim Christer Hylland, is van echte klasse.
Coen de Jonge

Deel bericht

Laatste recensies

Buddy Guy

This Is Buddy Guy! Craft Recordings/Concord In 1968 tekende Buddy Guy bij Vanguard en bracht er zijn tweede studioalbum A Man And The Blues uit.

Lees verder »

Bugge Wesseltoft

Am Are Jazzland Recordings  Toetsenist Bugge Wesseltoft is altijd op zoek naar het experiment. Drie jaar na soloalbum Be Am komt hij met Am Are.

Lees verder »

Efraïm Trujillo

Heroes ZenneZ Records Tenorsaxofonist Efraïm Trujillo brengt met Heroes een geweldig eerbetoon aan zijn illustere voorgangers als Gato Barbieri, Stan Getz en John Coltrane. Geen tribute, maar

Lees verder »

Gerald Clayton

Ones & Twos Blue Note The Bronx, New York was een halve eeuw geleden de bakermat van een muziekrevolutie. Dj’s gingen platenspelers niet meer alleen

Lees verder »