Menu Sluiten
Ali Farka Toure

Ali Farka Toure

Voyageur
Worldcircuit
World/Blues
Met Talking Timbuktu (met Ry Cooder), brak de Malinese zanger/gitarist Ali Farka Touré in de jaren ‘90 door bij het Westerse publiek. Er zouden vele prachtopnamen volgen tot aan zijn dood in 2008. Veel opnamen werden door Hama Sankaré van kletterende calebaspercussie voorzien. Ook op het in 2023 postuum uitgebrachte Voyageur, met negen bijkans vergeten woestijnblues-krachtpatsers, speelt die groovy cadans een sleutelrol. Maar de grootste verrassing komt van de drie duetten met de piepjonge zangeres Oumou Sangaré, die Tourés knerpende, door John Lee Hooker geinspireerde licks sprankelende vocalen meegaf. Sadjona, mede gearrangeerd door saxofonist Pee Wee Ellis, is het onbetwiste hoogtepunt van het duo. Voyageur is voortreffelijk gedocumenteerd en geproduceerd door Worldcircuit-koningskoppel Nick Gold en engineer Jerry Boys, bijgestaan door Ali’s zoon en topgitarist Vieux.
Pieter Franssen

Deel bericht

Laatste recensies

Joep van Rhijn

Between Fact & Fiction Eigen beheer Trompettist en bugelspeler Joep van Rhijn heeft een nieuws album: Between Fact & Fiction. Dit project is een samenwerking met de

Lees verder »

Buddy Guy

This Is Buddy Guy! Craft Recordings/Concord In 1968 tekende Buddy Guy bij Vanguard en bracht er zijn tweede studioalbum A Man And The Blues uit.

Lees verder »

Bugge Wesseltoft

Am Are Jazzland Recordings  Toetsenist Bugge Wesseltoft is altijd op zoek naar het experiment. Drie jaar na soloalbum Be Am komt hij met Am Are.

Lees verder »

Efraïm Trujillo

Heroes ZenneZ Records Tenorsaxofonist Efraïm Trujillo brengt met Heroes een geweldig eerbetoon aan zijn illustere voorgangers als Gato Barbieri, Stan Getz en John Coltrane. Geen tribute, maar

Lees verder »