Menu Sluiten
Isaiah J. Thompson

Albumrecensie: ‘The Book Of Isaiah: Modern Jazz Ministry’ -Isaiah J. Thompson

Jazz is een uitdrukking van wereldse vrijheid. Maar de link met het gospelritme en gospelgevoel wordt nogal eens veronachtzaamd.

Pianist Isaiah J. Thompson voegt zich in een traditie van jazzgrootheden – Ellington, Mary Lou Williams, Wynton Marsalis – die die band serieus aanhaalden. Zijn suite beweegt zich soepel tussen uitbundig en statig.

The Cakewalk Dilemma is ontzettend aanstekelijk, Spring Flower, Sprung Flower frivool als wuivend graan. Als Thompson alleen achter de piano zit, zoals in A Prayer, waan je je meteen in een baptistenkerk. Af en toe raakt hij aan de intense groove die we kennen van het iconische John Coltrane Quartet. In die songs laat saxofonist Julian Lee overtuigend van zich horen. Met teksten over de heilige boodschap en de kracht van het zwarte volk in tijden van tegenspoed legt Thompson verbanden tussen de verschillende stukken. Zanger Vuyo Sotashe neemt die stukken flexibel en soulvol voor zijn rekening.

Alles op deze boeiende plaat is eigenlijk soulvol en swingend.

François van de Linde 

The Book Of Isaiah: Modern Jazz Ministry – Isaiah J. Thompson (Mack Avenue Records)

Deel bericht

Laatste recensies