Menu

Transition Festival

  • Gepubliceerd in Nieuws

De derde editie van het eendaagse jazzfestival in TivoliVredenburg bevestigt het festivalconcept als schot in de roos: geen 'zware', gevestigde namen, maar laten zien hoezeer jazz anno nu in beweging is.

Lees meer...

Lizz Wright - Grace

Zoals we gewend zijn van Lizz Wright, kruipt ze op haar nieuwe album Grace, in de huid als vertolker van bestaand werk. Dit keer brengt ze een ode aan het erfgoed van het diepe Amerikaanse Zuiden, waar ze vandaan komt.

Lees meer...

Jazz Not Jazz #6 2015, de lijstjes

Mike Bindraban (Good Music Company, State-X New Forms)
1. Mark Guiliana Jazz Quartet - Family First (Beat)
2. Cameron Graves - Planetary Prince (Jack Jimmy/BMI)
3. Elephant9 - Silver Mountain (Rune Grammafon)
4. Plaistow - Titan (Plaistow)
5. Miles Davis - Miles Davis at Newport: 1955-1975 The Bootleg Series (Legacy)
6. Stuart McCallum - City (Naim Label)
7. Revive Music Presents: Supreme Sonacy Vol. 1 (Blue Note)
8. Ibrahim Maalouf - Red & Black Light (Mister)
9. Christian Scott - Stretch Music (Ropeadope)
10. The Internet - Ego Death (Odd Future)

Frank Bolder (LantarenVenster, North Sea Jazz Festival)
1. Kwabs - Love + War (Atlantic/Warner)
2. De Beren Gieren - One Mirrors Many (Clean Feed)
3. Antonio Sanchez & Migration - The Meridian Suite (CamJazz)
4. TaxiWars - TaxiWars (Universal)
5. Jon Cleary - GoGo Juice (FHQ)
6. Get The Blessing - Astronautilus (Naim)
7. Jill Scott - Woman (Atlantic/Warner)
8. Remi Panossian Trio - RP3 (CDZ)
9. Kapok - Glass To Sand (Kerfstok)
10. Sabrina Starke - Sabrina Starke (Star-K/Zip)

Jaap Brienen (Radio 6 Soul & Jazz)
1. Christian Scott - Stretch Music (Ropeadope)
2. Shaun Martin - 7Summers (Ropeadope)
3. Lizz Wright - Freedom & Surrender (Universal)
4. The Souljazz Orchestra -Resistance (Strut)
5. Mocky - Key Change (Heavy Slab)
6. Jill Scott - Woman (Atlantic/Warner)
7. Kapok - Glass To Sand (Kerfstok)
8. Quantic presents The Western Transient - A New Constellation Tahirah Memory (TruThoughts)
9. Daby Touré - Amonafi (Cumbancha/V2)
10. St Germain - St Germain (PLG)

Benny Claeysier (De Werf)
1. Tigran Hamasyan with Yerevan State Chamber Choir - Luys i Luso (ECM)
2. De Beren Gieren - One Mirrors Many (Clean Feed)
3. Kris Defoort Trio - Monks Dance (W.E.R.F.)
4. Nils Frahm - Music For The Motion Picture Victoria
(Erased Tapes)
5. Dawn of Midi - Dysnomia (Erased Tapes)
6. Sun Ra - To Those Of Earth... And Other Worlds Compiled By Gilles Peterson (STRUT)
7. Thundercat - The Beyond/Where The Giants Roam
(Brainfeeder)
8. Dr. Dre - Compton (Aftermath)
9. Dayme Arocena - Nueva Era (Brownswood)
10. MikMâäk - MikMâäk (W.E.R.F.)

Guido van Dieren (Bird, Radio 6, NSJClub)
1. Matthew Halsall & The Gondwana Orchestra - Into Forever (Gondwana)
2. Cecile Mc Lorrin Salvant - For One To Love (Mack Avenue)
3. Bixiga 70 - III (Glitterbeat)
4. Kapok - Glass To Sand (Kerfstok)
5. Daby Toure - Amonafi (Cumbancha)
6. Mick Jenkins - Waves (Cinematic/Good Years)
7. Various Artist - Revive Music Presents Supreme Sonacy Vol 1 (Revive)
8. Terry Lynn Carrington - Mosaic Project (Concord)
9. Dam-Funk - Invite The Light (Stones Throw)
10. Jimi Tenor & Umo - Mysterium Magnum (Herakles)

Sander Grande (Mojo, North Sea Jazz Festival)
1. Jill Scott - Woman (Atlantic/Warner)
2. Ibrahim Maalouf - Kalthoum (Impuls)
3. Antonio Sanchez - The Meridian Suite (CamJazz)
4. Anderson Paak - Venice (Stones Throw)
5. Kwabs - Love + War (Atlantic)
6. Elephant9 - Silver Mountain (Rune Grammofon)
7. Jon Cleary - GoGo Juice (FHQ)
8. Plaistow - Titan (Two Gentlemen)
9. Drifter - Flow (Edition)
10. Tigran Hamasyan - Luys i Luso (ECM)

Guuz Hoogaerts (Bossaboogie.com)
1. Fridolijn - Catching Currents (V2)
2. Beans & Fatback - Heroine Love Struck (Excelsior)
3. Ballake Sisoko, Vincent Segal - Musique De Nuit (No Format!)
4. The Polyversal Souls - Incredible Joy (Philophon)
5. The Weeknd - Beauty Behind The Madness (Universal)
6. Zitakula - Fly And Scatter (Zitakula)
7. The Arcs - Yours, Dreamily (Nonesuch)
8. Kamasi Washington - The Epic (Brainfeeder)
9. Quitapenas - Quitapenas (Mas Tropical)
10. Soul Jazz Orchestra - Resistance (Strut)

Phil Horneman (Wicked Jazz Sounds)
1. Ruby Rushton - Two For Joy (22a Records - vinyl only)
2. Owiny Sigoma Band - Nyanza (Brownswood)
3. Henry Wu - Good Morning Peckham (Rhythm Section Int.)
4. Quantic presents The Western Transient - A New Constellation (Tru Thoughts)
5. VA - From Hell With Love (Lumberjacks In Hell)
6. Jill Scott - Woman (Atlantic/Warner)
7. The Soul Surfers - Soul Rock (Ubiquity)
8. VA - Sounds Of The Universe: Art + Sound Vol.1 (Soul Jazz)
9. Prince - Hit N Run (NPG)
10. Dam-Funk - Invite The Light (Stones Throw)

Dick Hovenga (Jazzism)
1. Girls In Airports - Fables (Edition)
2. Stefano Battaglia Trio - In The Morning (ECM)
3. Drifter - Flow (Edition)
4. STUFF. - STUFF. (News)
5. Mark Guiliana Jazz Quartet - Family First (Beat Music)
6. Jaga Jazzist - Starfire (Ninja Tune)
7. Eska - Eska (Naim Jazz)
8. Tim Garland - Return To The Fire (Edition)
9. Romare - Projections (Ninja Tune)
10. Various Artists - Hommage A Eberhard Weber (ECM)

Gijsbert Kramer (Volkskrant)
1. Selda featuring Boom Pam - Live At Le Guess Who? 2014 (Eigen Beheer -vinyl only)
2. Fresku - Nooit Meer Terug (Top Notch)
3. Kapok - Glass To Sand (Kerfstok)
4. Beans And Fatback - Heroine Lovestruck (Excelsior/V2)
5. The Isley Brothers - The RCA Victor & T Neck Album Masters 1959-1983 (Legacy/Sony)
6. The Arcs - Yours, Dreamily (Nonesuch)
7. Bram Stadhouders - Cantata (Brammetje)
8. Dr. Dre - Compton (Universal)
9. Kamasi Washington - The Epic (Brainfeeder)
10. Miles Davis - At Newport 1955-1975 (Legacy/Sony)

Marcel Kranendonk (Jazz Enter)
1. Peter Brötzmann - Munster Bern (Cubus )
2. Cactus Truck - Seizures Palace (Not Two)
3. Ellery Eskelin - Solo Live At Snugs (Hat Hut)
4. Achim Kaufmann’s Grünen - Pith & Twig (Clean Feed)
5. Zanussi 5 - Live in Coimbra (Clean Feed)
6. Jesse Van Ruller - Phantom, The Music Of Joe Henderson (55 Records)
7. Peter Brötzman John Edwards Steve Noble - Soulfood Available (Clean Feed)
8. Dikeman-Parker-Drake - Live At La Resistenza
(El Negocito)
9. Agustí Fernández, Mats Gustafsson - Burnin The Lab! (Discordian)
10. Martin Küchen & Landæus Trio - Four Lamentations And One Wicked Dream Of Innocence (Moserobie)

Niels Nieuborg (North Sea Jazz Club)
1. Janelle Monae - The Eephus (Wondaland)
2. Arturo O’Farrill and the Afro Latin Jazz Orchestra - Cuba The Conversation Continues (Motema)
3. Dexter Story - Wondem (Soundway)
4. Dam-Funk - Invite The Light (Stones Throw)
5. Christian Scott - Stretch Music (Ropeadope)
6. Various Artists - Supreme Sonacy Vol.1 (Blue Note)
7. Prince - Hit N Run (NPG)
8. Roman GianArthur - OK Lady (Wondaland)
9. Nicholas Payton - Letters (Paytone)
10. Gary Clark Jr - The Story Of Sonny Boy Slim (Warner)

Onno Post (Lantaren-Venster, Muziekweb.Nl)
1. Christian Scott - Stretch Music (Ropeadope)
2. Leron Thomas - Cliquish (Heavenly Sweetness)
3. Floating Points - Eleania (Pluto)
4. Kapok - Glass To Sand (Kerfstok)
5. LV - Ancient Mechanisms (Brownswood)
6. Elephant9 - Silver Mountain (Rune)
7. Dave Douglas - High Risk (Greenleaf)
8. Plaistow - Kari (Plaistow)
9. Bixiga 70 - III (Glitterbeat)
10. Mouse on the Keys - The Flowers Of Romance
(Mulemusiq)

Huub van Riel (Bimhuis)
1. Guus Janssen - Meeting Points (Bimhuis)
2. Benoit Delbecq 3 - Ink (Clean Feed)
3. Ken Thomson and Slow Fast - Settle (NCM East)
4. Ab Baars Trio - Slate Blue (Wig 24)
5. Evan Parker, Joe Morris, Nate Wooley - Ninth Square (Clean Feed)
6. Kenny Wheeler - Songs For Quintet (ECM)
7. Kapok - Glass To Sand (Kerfstok)
8. Fred Hersch - Solo (Palmetto)
9. Introducing M-Base - Brooklyn In 1980s (Winter & Winter)
10. Bobby Bradford & John Carter Quintet - No U-Turn (Dark Tree)

Davy Van Robays (Gent Jazz)
1. Kamasi Washington - The Epic (Brainfeeder)
2. De Beren Gieren - One Mirrors Many (Clean Feed)
3. Miles Davis - Miles Davis At Newport The Bootleg Series Vol. 4 (Columbia)
4. Lianne La Havas - Blood (Warner)
5. Bambi Pang Pang feat. Andrew Cyrille - Drop Your Plans (El Negocito)
6. Fred Hersch - Solo (Palmetto)
7. Richard Hawley - Hollow Meadows (Parlophone)
8. Shai Maestro Trio - Untold Stories (Sound Surveyor)
9. Nils Frahm - Music For The Motion Picture Victoria
(Erased Tapes)
10. Plaistow - Titan (Dyfl)

Etienne de Smet (Jazz030.nl)
1. Antonio Sanchez - The Meridian Suite (Cam Jazz)
2. Cecile McLoren Salvant - For One To Love (Mack
Avenue)
3. Lizz Wright - Freedom & Surrender (Verve)
4. Stefano Battaglia - In The Morning (ECM)
5. Maria Schneider - The Thompson Fields (Artistshare)
6. Scott Henderson - The Vibe Station (eigen beheer)
7. Bugge Wesseltoft - Bugge & Friends (Jazzland)
8. Steve Gadd band - 70 Strong (BMF Jazz)
9. Sabrina Malheiros - Equilibria (Far Out)
10. Jill Scott – Woman (Atlantic)

Tim Sprangers (Jazzism, De Ruimte)
1. Dikeman Parker Drake - Live At La Resistenza (El
Negocito)
2. All Included - Satan In Plain Clothes (Clean Feed)
3. Møster! - When You Cut Into The Present (Hubro)
4. Sgt. Fuzzy - s/t (El Negocito)
5. Almeida, Duynhoven, Klein - Vibrate In Sympathy (Clean Feed)
6. De Beren Gieren - One Mirrors Many (Clean Feed)
7. The Ex at Bimhuis - 1991-2015 (Bimhuis/
Konkurrent)
8. Erland Dahlen - Blossom Bells (Hubro)
9. Nils Økland Band - Kjovatn (ECM)
10. Kapok -Glass To Sand (Kerfstok)

Bartho van Straaten (Paradox)
1. FORQ - Batch (Ground Up)
2. De Beren Gieren - One Mirrors Many (Clean Feed)
3. Nordmann - Alarm! (W.E.R.F.)
4. Mark Giuliana Jazz Quartet - Family First (Beat Music)
5. Shai Maestro Trio - Untold Stories (Sound Surveyor)
6. Harmen Fraanje, Brice Soniano, Toma Gouband - Shades Of Blue (Astro)
7. PLaistow - Titan (Plaistow)
8. The Bureau of Atomic Tourism - Hapax Legomena (Rat)
9. Kapok - Glass To Sand (Kerfstok)
10. Drifter - Flow (Edition)

Lees meer...
Abonneren op deze RSS feed