Menu Sluiten
Nefertiti Quartet

Nefertiti Quartet

Live In Paris
ZenneZ Records
JAZZ
Het Franse Nefertiti Quartet viert haar tienjarig bestaan met een nieuw album, Live In Paris. De band is geïnspireerd door het Miles Davis-album uit 1968. Het gelijknamige nummer is geschreven door wijlen Wayne Shorter die de gebruikelijke instrumentale rollen een twist gaf. De zes nummers zijn een feestmaal dat met traditionele, polyritmische en experimentele jazz op smaak is gebracht. De instrumentatie is traditioneel: piano, contrabas, slagwerk en sax, waarmee Camille Maussion de stukken fraai inkleurt. Live In Paris opent met het luchtige Danse Futuriste, gevolgd door TTT – part 1 en part 2 waarin drummer Pierre Demange zijn voorliefde voor Afrikaanse ritmes etaleert. Het album sluit af met het chaotische Maelstrom/Follow My Lead en het aangenaam klinkende Vague À l’Âme. Opwindend en grensverleggend. Maar ook uitdagend complex.
Arjan Klaver

Deel bericht

Laatste recensies

Butcher Brown

Letters From The Atlantic Concord Jazz/V2 Butcher Brown omschrijft zichzelf als ‘hip-hop Mahavishnu’, een moderne 21ste-eeuwse erfgenaam van jazzrockformaties uit de jaren 70 als Mahavishnu

Lees verder »

Joep van Rhijn

Between Fact & Fiction Eigen beheer Trompettist en bugelspeler Joep van Rhijn heeft een nieuws album: Between Fact & Fiction. Dit project is een samenwerking met de

Lees verder »

Buddy Guy

This Is Buddy Guy! Craft Recordings/Concord In 1968 tekende Buddy Guy bij Vanguard en bracht er zijn tweede studioalbum A Man And The Blues uit.

Lees verder »