Menu Sluiten
Jane Weaver

Jane Weaver

Flock
Fire Records
Jazzrock
Jane Weaver draait al bijna dertig jaar mee, maar bleef altijd onder de radar. Niet verwonderlijk, de Britse singer-songwriter en gitarist laat zich niet categoriseren. Het valt ook niet mee om een etiket te plakken op haar progressieve elfde soloalbum Flock. Weaver versmelt jazz, psychedelische rock, artrock, dreampop, synthpop, soul en funk tot een organisch geheel. Alsof er geen oceaan ligt tussen Studio 54 in New York en de sleazy clubs in Berlijn waar David Bowie en Iggy Pop de nachten doorhaalden. Het blijven geen oppervlakkige flirts, Weaver beheerst alle stijlen, zet ze naar haar hand en kleurt buiten de lijntjes. Weaver bouwt spanning laagje voor laagje op en laat die telkens op het kookpunt los. Maar door haar neus voor catchy hooks verzandt ze nimmer in functieloos gefreak. Flock staat alvast met dik potlood op mijn eindejaarslijst genoteerd.
Peter Schong

Deel bericht

Laatste recensies

Butcher Brown

Letters From The Atlantic Concord Jazz/V2 Butcher Brown omschrijft zichzelf als ‘hip-hop Mahavishnu’, een moderne 21ste-eeuwse erfgenaam van jazzrockformaties uit de jaren 70 als Mahavishnu

Lees verder »

Joep van Rhijn

Between Fact & Fiction Eigen beheer Trompettist en bugelspeler Joep van Rhijn heeft een nieuws album: Between Fact & Fiction. Dit project is een samenwerking met de

Lees verder »

Buddy Guy

This Is Buddy Guy! Craft Recordings/Concord In 1968 tekende Buddy Guy bij Vanguard en bracht er zijn tweede studioalbum A Man And The Blues uit.

Lees verder »